• DOLAR
  13,5050
  %0,21
 • EURO
  15,2602
  %0,12
 • ALTIN
  801,36
  %0,11
 • BIST
  1.964,17
  %0,98
2021’İN EN ANLAMLI KAMPANYASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ..

2021’İN EN ANLAMLI KAMPANYASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ..

Geçtiğimiz 2021 yılının en anlamlı yardımlaşma kampanyasına imza atan Çekmeköy Sultançiftliği Muhtarı Engin Çelik, “Bir yardım eli de senden” diyerek kurduğu dayanışma köprüsüyle on binlerce liralık maddi destek sağladı. Büyük ilgi gören kampanyada panoya asılan ihtiyaç zarfları yardımseverler tarafından kısa sürede bitirildi. Bazı çocukların kumbaralarındaki bozuk paralarını göndererek destek verdiği kampanya şimdilik mutlu sona erdi ancak Muhtar Çelik, yeni ihtiyaçlar olması halinde önümüzdeki süreçte de farklı şekillerde bunun devam edebileceğini açıkladı.

Mahallesinde zor şartlar altında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarla hayırseverler arasında her zaman köprü olan Çekmeköy Sultançiftliği Muhtarı Engin Çelik, sosyal dayanışma yöntemini geçtiğimiz 2021 yılında bambaşka bir boyuta taşıdı. Muhtarlığa astığı panoya iliştirilen renkli zarflar içerisinde yazılı ihtiyaçları “Bir Yardım Eli De Senden!” diyerek hayırseverlerin çözümüne sunan Muhtar Çelik’in herkese örnek nitelikteki bu yeni yöntemi kısa sürede büyük ilgi gördü. Hayırsever iş insanları, bölgenin esnafı ve maddi durumu iyi bir çok vatandaş muhtarlığa gelerek birer, ikişer zarflar çekip içerisindeki ihtiyaçları ailelere ulaştırdı. Bazı ailelerin çocukları kumbaralarındaki bozuk paraları göndererek bu anlamlı kampanyaya anlam kattı. On binlerce liralık maddi destek sağlanan kampanya sürecinde ekonomik durumu iyi olmayan onlarca ailenin günlük ihtiyacı karşılandı. Mutfak giderlerinden yakacağa, giyimden öğrenci ihtiyaçlarına kadar bir çok yardım tek tek sahiplerine ulaştırıldı.

Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmada sınır tanımayan Muhtar Engin Çelik, bu yöntemle kendilerinin zaman zaman yetişmekte zorlandıkları noktada hayırseverlerin bizzat katılımıyla yardımlaşma köprüsünü daha da güçlendirdiklerini söyledi. “Bir Yardım Eli de Senden!” diyerek başlattığımız bu yeni projemize el uzatan, destek olan bütün komşularımıza çok teşekkür ediyorum” diye seslenen Muhtar Çelik, “İş insanlarımızdan esnaflarımıza, hayırsever komşularımız sayesinde yine ihtiyaç sahibi komşularımızın bir nebze olsun yüzünü güldürebildik ise ne mutlu bizlere. Bazı çocuklarımız kumbaralarındaki bozuk paralarını göndererek bir zarfın içindeki ihtiyaçların giderilmesine destek verdi. Bir zarf açarak, gerçek ihtiyaç sahibi bir veya birkaç ailemizi mutlu eden herkesten Allah razı olsun…” dedi.

Muhtar Engin Çelik, yeni ihtiyaçların oluşması ve taleplerin artması halinde önümüzdeki günlerde kampanyanın farklı boyutlarda devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı

Yabancı Müzik Türleri

22 Temmuz 2017, Yabancı Müzik Türleri için yorumlar kapalı
PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

25 Şubat 2021, PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA.. için yorumlar kapalı