• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,10
 • ALTIN
  %-0,10
 • BIST
  %1,37
AVRUPA’DA ÜMRANİYE RÜZGARI ESTİ..

AVRUPA’DA ÜMRANİYE RÜZGARI ESTİ..

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçilerinden Melisa Sarıtaç, Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda 76 kiloda altın madalya kazanarak, İstiklâl Marşı’mızı tüm dünyaya dinletti.

Ümraniye, yeni bir şampiyonlukla daha yeniden gururlandı. Almanya’nın Dortmund kentinde yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası’nda 76 kiloda ülkemizi temsil eden Melisa Sarıtaç rakiplerini mağlup ederek şampiyon oldu. Milli Güreşçi Sarıtaç, çeyrek finalde, rakibi Belarus’lu Kseniya Dzibuk’u (4-1), yarı finalde de Rus Maria Silina’yı (6-2) yenerek çıktığı finalde Polonyalı Daniela Tkachuk’u da (11-0) sayı tuşuyla mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

“Başarılı sporcuların çekirdekten yetiştirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz”

Başkan İsmet Yıldırım, Milli Güreşçi Melisa Sarıtaç’ın Avrupa Şampiyonu olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu ifade ederek, “Azim ve sebat, başarının en büyük anahtarıdır. Bu başarı; inanç ve istikrarla sağlanabilir. Bu şiarla yola çıkıp çok çalışan herkes başarıya ulaşır. Melisa kızımızın bütün sporculara örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda şanlı bayrağımızın dalgalandırılmasını ve İstiklal Marşı’mızın tüm dünyaya dinletilmesini sağlayan kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum.” dedi.

“Sağlıklı bir nesil ve sağlıklı bir toplum için herkesin spor yapması gerektiğini biliyoruz” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım; “Başarılı sporcuların çekirdekten yetiştirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bizler, gençler ve çocuklarımızı sporla buluşturmayı amaçlıyor ve çalışmalarımızla kendi hedeflerimizi aşıyoruz. Melisa Sarıtaç kızımız da bu başarıyla hem Türkiye’yi, hem de Ümraniye’yi en iyi şekilde temsil etti. Kendisini bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı