• DOLAR
  8,1116
  %0,29
 • EURO
  9,7812
  %0,43
 • ALTIN
  461,88
  %0,27
 • BIST
  1.373
  %-0,32
BAŞKAN AHMET POYRAZ; ‘ÇEKMEKÖY BÜYÜK BİR AİLEDİR’

BAŞKAN AHMET POYRAZ; ‘ÇEKMEKÖY BÜYÜK BİR AİLEDİR’

Ak Parti’nin 3. dönem için yola devam kararı verdiği Çekmeköy’ün Kurucu Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Biz ilçemizi vatandaşlarımızla birlikte kurduk, 10 yıl boyunca birlikte yönettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ile 3. dönem için de aday gösterildik. 10 yıldır sırt sırta, omuz omuza, el ele çalıştığımız büyük Çekmeköy aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Bugüne kadar verdikleri tüm sözleri tuttuklarını kaydeden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, şu açıklamalarda bulundu: “2009 yılında halkımızın karşısına projelerimizle çıktığımızda, ‘Bu proje kitapçığını atmayın, saklayın. 5 yıl sonra sizin karşınıza çıktığımda açın bakın ve söz verip yapmadığım bir iş varsa bana hesabını sorun’ demiştim. 2014 seçimlerinde vatandaşlarımız söz verdiğimiz projeleri tamamladığımızı ve daha fazlasını yaptığımızı görünce, o seçimlerde oylarımızı katlayarak, ikinci kez belediye başkanı seçildik. Bu şehre 10 yıl hizmet etme şansı verdiği için Allah’a hamd ediyorum.

Dua aldıkça işlerimiz kolaylaştı, projeler bereketlendi

10 yıl önce bu göreve geldiğimizde bir şehrin temellerini attığımızı biliyorduk.  Bu temel ne kadar sağlam olursa, Çekmeköy’ün geleceğinin de o kadar sağlam olacağının bilincindeydik.  Bu nedenle bu şehri planlarken 100 yıl sonrasını düşünerek hareket ettik. Ulaşım, eğitim, sağlık, kültür sanat, alt yapı ve üst yapıda söz verdiğimiz çalışmaları tamamladık. Biz hizmet ettikçe vatandaşlarımızın duasını aldık ve işlerimiz kolaylaştı, çalışmalarımız bereketlendi.  İşin başında yapmazlar dedikleri şeyleri yaptık, hatta ilk zamanlar bizim bile hayal etmediğimiz işleri zaman içinde projelendirerek hayata geçirdik.  

Bu Şehri Birlikte Kurduk, Birlikte Yönetiyoruz

Her gün mahallelerimizde en az 10 bin adım atıyor, esnafımızla hasbihal ediyorum. Her hafta en az 6 ev ziyareti yapıyor, öğle namazlarımı farklı mahallelerin camilerinde kılıyor, okulların bayrak törenlerine katılıyorum. Belediyedeki tüm müdürlerimizin sorumlu oldukları bir mahalle var. Her hafta o mahalleyi dolaşmak zorundalar. Biz vatandaşlarımızla sohbet ederken aslında onların beklentilerini varsa şikayetlerini anlamış oluyoruz. O görüşmelerin ardından alınan notlar, belediyede projelendiriliyor. Böylece mahallelerimize nokta atışı hizmetler götürmüş oluyoruz.

 Daha Yapacak Çok İşimiz Var

Yüzlerce kalıcı eser kazandırdığımız ilçemiz birçok çalışması ile model oldu.  İstanbul’un tarihi yerleşim yerlerinden Çekmeköy’e tercihli göç aldık. Nüfusumuz 130 bin’di, şimdi 250 bine çok yaklaştık. Bu da demek oluyor ki; ilçemizdeki refah düzeyini koruyabilmek için daha çok çalışmalıyız. Bu dönem planladığımız birçok projeyi Allah nasip ederse önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz. Büyük Çekmeköy Ailesi ile birlikte daha yapacak çok işimiz var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM