• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %1,37
ÇEKMEKÖY’DE KAN BAĞIŞI MUHTARLARLA DEVAM EDİYOR..

ÇEKMEKÖY’DE KAN BAĞIŞI MUHTARLARLA DEVAM EDİYOR..

Geçtiğimiz günlerde Madenler Meydanı’nda başlayan Kızılay Kan Bağışı Kampanyası; Taşdelen, Sultançiftliği, Kirazlıdere ve Güngören Mahalle Muhtarlarının örnek girişimi ile Sultan Murat Caddesi’nde kurulan çadırda hız kesmeden devam ediyor..

Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, Taşdelen Mahallesi Muhtarı Serdar Karaman, Kirazlıdere Mahallesi Muhtarı Orkun Karakaya ve Güngören Mahallesi Muhtarı Adem Soylu’nun örnek girişimi sonucu Türk Kızılayı Kan Bağışı çadırı Sultan Murat Caddesi’ne kuruldu. Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda vatandaşın kan bağışında bulunduğu çadırda muhtarlar da kan bağışı yaptı. Kan bağışı çadırının kendilerine daha yakın bir mesafeye gelmesinden memnun olan Taşdelen, Sultançiftliği, Kirazlıdere ve Güngören Mahallesi sakinleri, muhtarların örnek girişimini tebrik etti. Gün boyu devam edecek kan bağışının vatandaşlardan yoğun ilgi görmesini Kızılay yetkilileri de umut verici bulduklarını ifade ettiler.

Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, “Pandemi sürecinden dolayı kan stokları azalma eğilimine girdi. Bunun için vatandaşlarımızın daha fazla duyarlılık göstermesini ve bu hayırlı işe katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi. Taşdelen Mahallesi Muhtarı Serdar Karaman, “Unutulmamalıdır ki kan bağışı bizim için 15 dakikalık bir iş fakat başkalarının bir ömrü demektir” şeklinde konuştu. Kirazlıdere Mahallesi Muhtarı Orkun Karakaya da; “Her yönüyle hayırlı ve huzur veren bir davranış olan kan bağışı son derece önemlidir ve bir gün hepimize bu kan lazım olabilir” dedi. Güngören Mahallesi Muhtarı Adem Soylu da kan bağışının önemine vurgu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı