• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,52
 • BIST
  %-1,44
CHP ÖRGÜTLERİNDEN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK AÇIKLAMASI..

CHP ÖRGÜTLERİNDEN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK AÇIKLAMASI..

CHP’nin İstanbul’daki 39 ilçe başkanı, ortak bir açıklama yaparak Yargıtay’ın hakkındaki siyaset yasağını yürürlüğe koyarak parti üyeliğini düşürdüğü İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek verdi.

İstanbul’da 39 CHP ilçe başkanı yaptıkları açıklamada, “Dr. Canan Kaftancıoğlu, yaratılmış ve tarafımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun, partimizin İstanbul İl Başkanı’dır. İstanbul’un 39 ilçe başkanı olarak buradan söylüyoruz ki; İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun önderliğinde, İstanbul’un her sokağında, her köşesinde, her mekânında, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun üyeliğinin düşürülmesi yönündeki bildirimi, Türkiye’nin içinde bulunduğu haksızlık ve hukuksuzlukların geldiği noktanın son örneğidir” denilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tam 5 yıl önce hak-hukuk-adalet şiarı ile başlattığı büyük Adalet Yürüyüşü’nün yıldönümünde görüyor ve biliyoruz ki Türkiye, her geçen gün, yargının daha da fazla araçsallaştırıldığı bir süreç yaşamaktadır. İktidar, kendisine tehdit olarak gördüğü tüm toplum kesimlerini ve bireyleri yargı sopası ile yola getireceğini zannetmektedir. Canan Kaftancıoğlu’na yönelik başlatılan yargı süreci ve ortaya konulan sonuçları başından bu yana tam anlamıyla evrensel hukuk normlarının dışındadır.

Tüm vatandaşlarımız bilmektedir ki bu hukuksuz sürecin temel sorumlusu AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyaseti kendi mağduriyeti üzerinden inşa eden Recep Tayyip Erdoğan bilmeli ve anlamalıdır ki Cumhuriyet Halk Partililer savaş meydanlarında kurulmuş bir partinin mensubudur. Üyelikleri bir inanç, yürek ve emek işidir; sade bir üyelik kaydına indirgenemez. Canan Kaftancıoğlu, yaratılmış ve tarafımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun, partimizin İstanbul İl Başkanıdır. İstanbul’un nefes almasına, İstanbulluların geleceğe umutla bakmasına neden olan siyasi performansının bazılarının korkusu olması normaldir. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında iktidarlarını kaybeden, ülkenin soyulmasına, talan edilmesine, haksızlık ve hukuksuzluklarla insanlarımızın umudunun çalınmasına neden olanların korkusu olmaya devam edecektir.

Türkiye bu iktidara mahkûm değildir! Ülkenin gerçek sorunları olan yoksulluk, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık ve hukuksuzlukların çözümü için biz varız. Ülkenin geleceğinden kaygılı gençlerimiz, her gün yaşam alanı daraltılan kadınlarımız, emeği sömürülerek açlığa mahkûm edilen emekçilerimiz, insanca bir yaşam için çalışacak bir iş bulamayan işsizlerimiz, yoksulluğa mahkûm emeklilerimiz, mutlu, huzurlu, refah içinde bir ülke için bize katılın.

İstanbul’un 39 ilçe başkanı olarak buradan söylüyoruz ki, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun önderliğinde,

 • İstanbul’un her sokağında, her köşesinde, her mekânında halkımız için çalışmaya devam edeceğiz.
 • Hali hazırda başlatmış olduğumuz hane ziyaretleri ile halkımız ile buluşmaya devam edeceğiz.
 • Genel başkanımızın çağrısı ile bize katılan üyelerimizin sayısını arttırmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, ezeli ve ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Geliyor Gelmekte Olan!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı
PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

25 Şubat 2021, PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA.. için yorumlar kapalı