• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %-0,52
 • BIST
  %0,01
GAZİ MERCAN VE ESNAF ARKADAŞLARI ÇEKMEKÖY ESNAF DERNEĞİ’NE ADAY!

GAZİ MERCAN VE ESNAF ARKADAŞLARI ÇEKMEKÖY ESNAF DERNEĞİ’NE ADAY!

Çekmeköy Esnaf ve Sanatkârlar Derneği ÇESADER, uzun süren sessizliğini 9. olağan genel kurul haberi ile bozdu. Derneğin kurucu üyesi 27 yıllık Çekmeköy esnaflarından Gazi Mercan ve arkadaşları yeni dönemde eksiklikleri tamamlamak için yönetime talip olduklarını açıkladı.

ÇESADER Başkan Adayı Gazi Mercan, adaylığını bir basın toplantısı ile duyurdu. Sohbet havasındaki basın toplantısının ardından yazılı olarak da açıklamasını kamuoyuna duyuran Başkan Adayı Mercan’ın açıklamalarının konu başlıkları şöyle;

Önceliğimiz ahlak ve dürüstlük!

Esnaflık müessesesi güven ve ahlak çerçevesinde hizmet verir anlayışına sahip olan ben ve arkadaşlarım esnaflarımıza halel gelecek hal ve hareketlere müsaade etmeyeceğiz. Bu dernekte hem vatandaşı hem de dürüst esnafları korumak için çalışmalar yapacağız.

Kuruluş felsefemiz Ahilik kültürüne dönüş

Anadolu esnaflarının binlerce yıllık birikimi olan Ahilik kültürüne bağlı, dürüst ve yardımsever bir dernek olacağız. Esnaflar, müşteriler ve ilgili kamu kurumlarında bu felsefe doğrultusunda çalışacağız.

Şeffaf ve hesap veren yönetim

Uzun zamandır derneğimiz üyesi bir çok esnaf bir hayli dertli. Kurucusu olduğum ve bu gün başkan adayı olduğum dernekte üye listesini bile alamıyorum. Esnafımızın güven ve teveccühü ile işbaşına geldiğimiz taktirde kongre sonrasında şeffaf ve hesap veren bir yönetim anlayışı getireceğiz.

Pandemi pek çok konuda mazeret ama esnaf derneğinde olamaz

Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde insanların hastalıktan korkması, saklanması normal ancak esnaf derneğinin görevi bu zor günlerde üyelerine psikolojik ya da ekonomik olarak yardımcı olmak ve yol göstermektir. Biz derneğimizi bu zor günlerde yanımızda görmek isterdik.

Oda ve kooperatif kurulması hedefimiz var..

5 sene önce göreve geldiklerinde de aynı vaatleri verenler bu gün yine aynı şeyleri söylüyor. İnanmak veya inanmamak esnaf arkadaşların takdiridir. Merkezi olmayan ciddiyetten uzak şekilde bu konular çözülemez. Biz göreve geldiğimizde ciddi bir komisyon kurarak atağa kalkacağız ve her aşamasında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Çekmeköy’ün her kesimini kucaklayan aktif bir üye taraması yaparak yeni esnaflarımızı derneğimize kazandırmak niyetindeyiz. Bizim yönetim kurulumuz Çekmeköy’ün gerçek esnaflarından oluşacak. Bu duygu ve düşünceler ile Çekmeköy’ün kahrını çeken basın mensuplarına ve değerli esnaf dostlarımıza hayırlı işler diliyor, desteklerini bekliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM