• DOLAR
  13,1841
  %-3,56
 • EURO
  14,9672
  %-3,60
 • ALTIN
  758,16
  %-2,61
 • BIST
  1.855
  %2,50
GELECEK PARTİS’NDEN MÜSİLAJA ERKEN MÜDAHALE UYARISI..

GELECEK PARTİS’NDEN MÜSİLAJA ERKEN MÜDAHALE UYARISI..

Marmara’da müsilaj sorunu gelecek için büyük tehlike oluşturmaya devam ederken siyasiler ve yetkililer çözüm yolları aramaya devam ediyor. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı da konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, “Daha fazla geç kalınmadan derhal harekete geçilmeli” uyarısında bulundu..

Denizin dibine yapışan ve canlıları oksijensiz bırakan yoğun müsilaj (Deniz Salyası) öncelikle toplu deniz canlısı ölümlerine, uzun vade de ise  turizm ve balıkçılık başta olmak üzere ciddi  ekonomik kayıplara yol açıp aynı zamanda şehrimizin doğasına zarar veriyor. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Mehmet Bekhan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Marmara Denizi kıyısında bir araya gelerek konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Mehmet Bekhan: “Alanında uzman arkadaşlarımızla ve ilgili kurullarımızla konuyu yakından takip ediyoruz, Bu durum önemli; tüm Marmara’nın kaderi söz konusu. İstanbul ve Marmara bölgesi ciddi risk altında, eğer erkenden tedbir alınmazsa geri dönüşü mümkün olmayan sorunlara yol açabilir. Bir an önce ciddiyetle harekete geçilmeli” dedi.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bekhan konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında: “Bugün Dünya Çevre Günü ve biz böylesi ehemmiyet arz eden bir konuya duyarsız kalamadık. Alanında uzman arkadaşlarımızla birlikte sorunun yaşandığı yerde inceleme yaptık. Bu konuda kamuoyunun yoğun ve ivedi bir şekilde aydınlatılması gerektiğini ifade ediyoruz. Aksi halde geri dönüşü mümkün olmayan problemlere yol açacak bir durum ile karşı karşıyayız.” ifadelerine yer verdi.

İl Başkan Yardımcısı Bekhan yaptığı açıklamanın devamında: “Bu konuda yetkili birimlerin daha hassas bir şekilde konuya eğilmelerini ve ne yapılması gerekiyorsa bir an öce yapılması çağrısında bulunuyoruz. Şunu unutmayalım ki; Dünya da başka bir İstanbul yok bu güzide şehrimize hep beraber sahip çıkmalıyız.” Diyerek konuşmasının sonlandırdı. Yapılan basın açıklamasının ardından partililer alandan ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM