• DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
HALK EKMEK BÜFELERİ ‘BİLGİMİZ YOK’ DERKEN, RESMİ AÇIKLAMA GELDİ..

HALK EKMEK BÜFELERİ ‘BİLGİMİZ YOK’ DERKEN, RESMİ AÇIKLAMA GELDİ..

Geçtiğimiz yıllarda Ramazan aylarında vatandaşa uygun fiyata sağlıklı pide sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’in bu yıl herhangi bir fiyat açıklaması yapmaması ve büfelerinde pide bulundurmaması vatandaşın tepkisiyle karşılanıyor. Ramazan’ın ilk gününde büfeler önünde pide soran vatandaşa sitesinden bir açıklama yapan Halk Ekmek, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yoğunluk oluşmasını önlemek adına bu yıl Ramazan pidesi üretilmeyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz 2018 ve seçim yılı olan 2019’da 300 gramlık sağlıklı Ramazan pidesini sadece 1 TL’ye Halk Ekmek’ten alıp yiyen İstanbul halkı bu yıl umduğunu bulamadı. Ramazan’a birkaç gün kala pide fiyatları açıklandı ancak İstanbul Büyükşehir Halk Ekmek, herhangi bir açıklama yapmadı. Ramazan’ın ilk gününde de Halk Ekmek büfelerinde pide soruldu. Halk Ekmek büfesi işletmecileri de kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini söyleyerek pidenin bu yıl olup olmayacağı hakkında vatandaşa net bilgi veremedi. Gün boyu süren sorgulamalara açıklama Halk Ekmek resmi sitesinden geldi.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yoğunluk oluşmaması için bu yıl Ramazan pidesi üretilmeyeceğini açıklayan Halk Ekmek, fiziksel mesafenin korunması için uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. Halk Ekmek’in salgına rağmen, uygun fiyatlı sağlıklı pideyi vatandaşa ulaştırmanın yolunu bulabilmesi gerektiği dile getiren bazı İstanbullular, “Ramazan pidesi fiyatları açıklandığı gibi fırınlarda uygulanmıyor. Geçen yıl ve önceki yıl ne güzel 300 gram pideyi Halk Ekmek’ten 1 liraya alıp yiyebildik. 3 lira denen fiyat fırınlarda 5 liraya kadar çıkıyor. 5 nüfuslu bir aile kaç pide ile doyar. Bu krizde 10-15 lira sadece pideye para vermek mümkün değil. Halk Ekmek bir şekilde uygun fiyatlı pideyi piyasaya sürseydi fırsatçı bazı fırınlara da kafalarına göre fiyatları oynatamazlardı” diyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM