• DOLAR
  7,5120
  %-0,27
 • EURO
  8,9909
  %0,12
 • ALTIN
  412,95
  %0,42
 • BIST
  1.542
  %0,26
DÜNYAYA UMUT OLAN EMİRHAN’A DAHA VERİMLİ OLMA İMKANI..

DÜNYAYA UMUT OLAN EMİRHAN’A DAHA VERİMLİ OLMA İMKANI..

Çağımızın korkulu rüyası Kanser hastalığını erken teşhis sayesinde yenecek önemli bir buluşa imza atan Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi öğrencisi Emirhan Ilık’a yabancı dil eğitimini üstlenme teklifinde bulunan Çekmeköy Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, örnek bir girişimde bulundu.

Kanser hastalığını erken teşhis sayesinde yenen Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi öğrencisi Emirhan Ilık, gündem olmaya devam ediyor. Çağımızın korkulu rüyası Kanserin organlardaki düzeyini ölçerek erken teşhis imkanı sağlayan cihazı geliştiren Emirhan, tüm dünya için umut olurken bölgemizde hizmet veren Gündoğdu Group bünyesindeki Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Çekmeköy Şubesi de Emirhan’ı sevindirecek bir girişime imza attı.

Emirhan’ın araştırmalarını ve çalışmalarını daha iyi yapabilmesi noktasında yabancı dil eğitimindeki tüm giderlerini üstlenme teklifinde bulunan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Çekmeköy Şubesi Kurucusu Alper Gündoğdu, “İnsanlık tarihine kazandırılan böylesine önemli bir buluşun yanında sorumluluk sahibi her bireyin elini taşın altına koyması gerektiği inancıyla, çorbada tuzumuzun olması maksadıyla Emirhan’a yabancı dil eğitimi noktasında sponsor olmak bizim için onurdur” dedi.

Alper Gündoğdu’nun bu son derece yerinde teklifine çok sevindiğini ifade eden Emirhan Ilık, “Eğitimlerim gerek okulda gerekse Yenilik Akademisi’nde devam ediyor. Bir yandan da bu buluşum için çalışmalarımı sürdürüyorum. Yabancı dil eğitimi olmazsa olmazlardan ve benim gibi böylesine bir çalışmanın içerisinde olan biri için önemli ihtiyaçlardandı. Alper beye ve Gündoğdu Group’a teşekkür ediyorum. En kısa zamanda Çekmeköy Amerikan Kültür Kurs merkezinde ziyaret ederek yabancı dil eğitimim noktasında gerekli girişimi başlatacağım” dedi.

Kanser hastalığını yenen Emirhan Ilık, “Fikir yaklaşık 5 yıl önce kanser hastalığına yakalanmam ile birlikte geldi. Erken teşhis benim hayatta kalmamın en büyük etkeni olmuştu. Arkadaşlarımın hastalıkları geç teşhis edildiği için kötü durumdan olduklarını ve onların da bu hastalığı atlatmalarının zor olduğunu gördüm. Hastalığı atlattıktan sonra eğitim hayatıma devam ederken TÜBİTAK’ta bir sürü insanın proje yaptığını gördüm ve bende neden bu erken teşhis üzerinde proje yapabilirim dedim. Erken teşhisin ses dalgaları üzerinden nasıl tespit edebileceğimizi, hastalıkları, kanseri teşhisini nasıl ses dalgaları üzerinden gerçekleştirebileceğimiz buldum. Bunun üzerinde çalışmalara başladım” şeklinde konuştu.

Kendisi de erken teşhis sayesinde kanser hastalığını yenen Emirhan Ilık, bilime olan merakını sağlık alanında yoğunlaştırarak, erken teşhis cihazını geliştirdi. İnsan bedenine yaklaştıran cihaz organlardaki hastalığın düzeyini ölçüyor. İnsan bedeninden yayılan frekansları değerlendiren cihaz, vücudun hangi hastalığı taşıdığını haber veriyor. Oluşturulan veri tabanıyla elde edilen rakamlar ekrana yansıtılıp, uzman hekim tarafından değerlendiriliyor. Ekip erken teşhis cihazı ile hastalıkların önlenmesi ya da zararının azaltılmasını hedefliyor. Cihaz, 2016 yılında Norveç’te düzenlenen bilim festivalinde sağlık alanında ve 2017 yılında Hollanda’da düzenlenen bilim olimpiyatlarında birinci oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM