• DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
İBB’NİN DAİRE BAŞKANLIKLARINA ATAMALAR DEVAM EDİYOR…

İBB’NİN DAİRE BAŞKANLIKLARINA ATAMALAR DEVAM EDİYOR…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim kadrosu yapılandırması devam ediyor.  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu son olarak, İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na yerel seçimde CHP’den Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı olan Dr. Ayhan Koç’u atadı.

31 Mart’ın ardından tekrarlanan 23 Haziran seçiminde ikinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu yeni bir atama daha yaptı. İmamoğlu, CHP’nin yerel seçimlerde Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı olan Dr. Ayhan Koç’u Mezarlıklar Daire Başkanı olarak atadı. Ak Parti’li Sultanbeyli Belediyesi’nde bir süre belediye başkan yardımcılığı yapan Ayhan Koç, geçtiğimiz yerel seçim öncesinde görevinden istifa ederek CHP saflarına katılmış ve Sultanbeyli’den aday gösterilmişti.

İlçe Başkanı Murat Kantekin ile birlikte başarılı bir kampanya dönemine imza atan Ayhan Koç ile Sultanbeyli’de CHP oyları ilk kez tarihi bir yükseliş göstermiş ve büyükşehir oylarının İstanbul’da rekor seviyeye gelmesine önemli katkı sağlamıştı. İBB Başkanı İmamoğlu da seçim sürecinde Sultanbeyli’ye ayrı bir önem vermiş ve çalışmalarını bu ilçede yoğunlaştırmıştı…  

AYHAN KOÇ KİMDİR?

1965 Erzurum Horasan doğumlu olan Koç, Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1994 yılında Horasan’da doktorluk görevine başladı. Yaklaşık 5 yıl burada görev yaptı. 1999 yılında Sultanbeyli Devlet Hastanesine tayin oldu. 2007 yılında devlet memurluğundan istifa ederek Sultanbeyli’de özel bir hastanede göreve başladı. 2014 yılına kadar burada görevine devam etti. 2009 ve 2014 yıllarında Sultanbeyli Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. 2014-2016 arası Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise CHP Sultanbeyli Belediye Başkan adayı oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM