• DOLAR
  8,1150
  %0,33
 • EURO
  9,7956
  %0,58
 • ALTIN
  461,30
  %0,15
 • BIST
  1.365
  %-0,86
İHTİYAÇ SAHİPLERİ, TALEPLERİNİ DAYANIŞMA HATTINA İLETECEK..

İHTİYAÇ SAHİPLERİ, TALEPLERİNİ DAYANIŞMA HATTINA İLETECEK..

Ümraniye’de CHP’li meclis üyeleri ile Ak Parti’li üyeler arasında watsap grubu üzerinden başlayan sosyal yardımlarda ayrımcılık yapıldığı yönündeki tartışma gündem olmaya devam ediyor. Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Kartal gibi CHP’li bazı belediye başkanlarının tüm vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt vermek için Ümraniye Dayanışma Hattı kurduklarını açıklayan CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya; “Tüm yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” dedi. CHP’li başkanlar yaptıkları ortak basın açıklamasında; “Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz” dediler.

Ümraniye Belediyesi’nin Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ilçedeki vatandaşlara dağıtacağı yardımlar için oluşturulan listeye CHP’li meclis üyelerinin verdiği isimlerin de eklenmesine Ak Parti’li bazı üyeler watsap grubu konuşmasında ayrımcılık yapan bir dille cevap vermişlerdi. Ak Parti’li bazı meclis üyeleri, CHP’li meclis üyelerinin de bulunduğu watsap grubunda “Biz neden CHP’lilerin belirlediği isimlere yardımda bulunuyoruz? Herkes kendi fakirine yardım etsin” diye yazdı. Konuyu kamuoyuna duyuran CHP Grup Başkanvekili Av. Filiz Öztürk Çelik, “Anlaşılan odur ki Ak Parti Ümraniye Meclis üyeleri iktidar olmanın şehvetine yenilmiş ve böyle cümleler kurma hadsizliğini kendilerinde bulmuştur” diyerek sert çıkışmıştı. Ümraniye’de sosyal yardımların dağıtımıyla ilgili parti ayrımı gözetildiği tartışmalarının üzerine CHP’li belediyeler harekete geçti.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan CHP’li Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir Belediyeleri, yaşanan duruma tepki göstererek Ümraniye’deki tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye hazır olduklarını açıkladı. CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya’da, “Ümraniyeli tüm yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” diyerek sosyal medya hesabından dayanışma hattı kurulduğunu duyurdu. CHP’li başkanlar tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, Ümraniye’de ihtiyacı olan tüm vatandaşların taleplerini iletebilmeleri için Ümraniye Dayanışma Hattı kurulduğu belirtildi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yaşadığımız zor günleri, birlikte atlatmaya çalıştığımız bu günlerde, merkezi yönetimin muhalefet belediyeleri üzerindeki yardım baskısı sürerken, Ümraniye’de yaşanan ‘bizden olmayanlara yardım vermeyelim’ zihniyeti, bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bizler, şimdiye kadar, din, dil, ırk, mezhep, siyasi kimlik ayrımı yapmadan, dayanışma içinde olan, eşit yurttaşlık ilkesini benimsemiş, Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olarak Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Halkın belediyelerinin, emeğiyle, vergisiyle, varlığıyla kentlerimizi var eden yurttaşlarının yanında olduğunu bildiririz. İnsani görevimizi yapıyoruz. Taleplerinizi, 0530 168 60 44 numaralı Ümraniye Dayanışma Hattı’na iletebilirsiniz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM