• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %1,37
İMES’TEN SANAYİ-EĞİTİM İŞBİRLİĞİNE ÖNEMLİ ADIM

İMES’TEN SANAYİ-EĞİTİM İŞBİRLİĞİNE ÖNEMLİ ADIM

İstanbul Madeni Eşya Sanatkârları (İMES) Sanayi Sitesi ve Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen ’Mesleki ve Teknik Eğitim Okul – Yönetim Kurulu Çalışmaları İşbirliği Protokolü, Sultanbeyli Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde imzalandı.

Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, Sultanbeyli Belediye Başkan vekili Fuat Ulaç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar’ın hazır bulunduğu protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürleri, çevre Mesleki Eğitim Lise müdürleri ve çeşitli STK üyeleri katılım sağladı. İmza töreni, Kaymakam Kemal Şahin, Belediye Başkan vekili Fuat Ulaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ve İMES Başkanı Kemal Akar’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Kaymakam Kemal Şahin, bu projenin içerisinde yer almaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek; ‘’Bu işin aslı Sn. Millî Eğitim Bakanımız ve Sanayi Bakanımızın sanayi ve eğitimin buluşmasına büyük katkılar yapmasıdır.’’ dedi. İstihdam sorununa değinen Şahin, ‘’Ahilik gelenekleriyle usta çırak ilişkilerini yaşatmak gerek’’ sözlerine yer verdi.  Açılış konuşmacılarından İlçe Belediye Başkanvekili Fuat Ulaçlı ise ‘’Belediyemiz, İlçe Kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak bir bilince çalışıyoruz, hedefimiz 700-800 kişilik bir kapasiteye ulaşmak gibi bir hedefimiz var’’ şeklinde konuştu.

İstanbul Sanayi Odasının Sanayi – Eğitim ilişkilerine yönelik katkılarına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise Sultanbeyli Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin fiziki imkânları ve yapılan çalışmalara öncü olduğunu ifade etti. Çağlar, sözlerini ; “Bir ülke kurtulacaksa ancak eğitimle kurtulabilir. Ancak eğitimi de iyi planlamamız gerekiyor. Bu noktada Mesleki Eğitim Merkezleri önemli bir adımdır’’ diyerek sonlandırdı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul – Yönetim Kurulu Çalışmaları İşbirliği Protokolü ortağı İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar imza töreninde yaptığı konuşmasına İMES’in tarihi misyonuna dikkat çekerek başladı. Akar, konuşmasında; “Biz kökleri haliç kıyılarına uzanan, üretim ve çalışmayı tutku ve azimle birleştirmiş İMES ailesi olarak; sanayi – eğitim işbirliğine gönülden inanmaktayız’’ ifadelerine yer verdi. Üretim süreçlerinde aktif olarak başarı elde etmek için atılacak adımlara değinen Akar; “Ülkemizin sahip olduğu iş gücü hacminin nitelikli manada artırılması için önemli çözüm noktasının mesleki eğitim merkezleri ve Teknik Liselerimizin olduğunu ifade etmeliyim’’ dedi.

Kemal Akar sözlerini, Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Ekonomi demek, her şey demektir. Yaşamak için, mesut olmak için, insan varlığı için ne lâzımsa onların hepsi demektir. Ziraat demektir, ticaret demektir, çalışma demektir, her şey demektir” ifadelerine yer vererek noktaladı. Eğitim-sanayi ilişkileri kapsamında İMES Sanayi Sitesi ve Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle imzalanan protokolden istihdam ve nitelikli iş gücü kapsamında verim alınması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İMES Kemal Akar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı