• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,45
 • BIST
  %1,59
KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR..

KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURİYETİ DEVAM EDİYOR..

Güngören Tozkoparan Mahallesinde uzun süredir devam eden Kentsel Dönüşüm krizi farklı bir boyut kazandı. İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığı gerekçesiyle, bazı mahalle sakinleri evlerinden tahliye edilmeye başlandı. Yetkililerin evlere gelerek, elektrik, su ve doğalgaz hatlarını kesmesi mahalleliler tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Mağduriyet yaşayan mahalle sakinlerini ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin mahallede basın açıklaması yaptı. Şahin, yaptığı açıklamada Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi. İl Başkanı Şahin: “Buradaki herkes kentsel dönüşümü istiyor. Çünkü kimse deprem gerçeğiyle karşı karşıya kalmak istemiyor ama bu sürecin de şeffaf bir şekilde yönetilmesini istiyorlar. Bilgilendirmeden, süreci şeffaf bir şekilde yönetmeden, buradaki insanları tahliye etmek istiyorlar. Bu ne hukukidir, ne insanidir, ne de siyasi ahlaka sığan bir şeydir. Ben buradan Güngören Belediye Başkanına ve Çevre Şehircilik Bakanına çağrıda bulunuyorum. Uzaktan kumandayla İstanbul yönetilmez. Geleceksiniz, vatandaşı dinleyeceksiniz ve sorunu sağlıklı bir şekilde çözeceksiniz. Biz Gelecek Partisi olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu.

BAŞINIZI YASTIĞA NASIL RAHAT KOYUYORSUNUZ

Güngören Belediye Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanına seslenen İsa Mesih Şahin “Buradaki insanımız uyku uyuyamazken, ben bu paraları nasıl ödeyeceğim diye düşünürken, tahliye edildiğimde nereye gideceğim diye düşünürken soruyorum size: Evinize gittiğinizde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz, gece yastığa başınızı nasıl rahat koyuyorsunuz” dedi.

BÖLGEDEN YER ALAN SİYASİLERİ TAKİP EDECEĞİZ

Mahalle sakinlerinin bölgenin rant kaynağı olarak görüldüğünü söylemesi üzerine İl Başkanı Şahin “Buradan hangi siyasiler yer almış, hangi siyasiler rant devşirmeye çalışmış hepsini araştırıp, ortaya çıkaracağız. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olmasına müsaade etmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Rant uğruna İstanbul yıllardır harcandı, hatta “biz İstanbul’a ihanet ettik” bile dediler. İsa Mesih Şahin Başkan ve ekibine Allah kolaylıklar versin.

 2. Kentsel dönüşüm değil Rantsal dönüşüm milletin yararına yapılan hiç bir şey yok Kentsel dönüşüm ada bazlı olmalı Dar gelirli vatandaşların ödeme farkı deprem policelerinden ödenmeli

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı