• DOLAR
  8,1150
  %0,33
 • EURO
  9,7956
  %0,58
 • ALTIN
  461,30
  %0,15
 • BIST
  1.365
  %-0,86
NEVİN YAZICI CHP’DEN ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI..

NEVİN YAZICI CHP’DEN ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI..

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çekmeköy belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yapan başarılı işkadını Nevin Yazıcı, “Hayalimiz Çekmeköy hedefimiz İstanbul. Çekmeköy’ü CHP ile kavuşturup, derman belediyeciliği ile tanıştırmak için bu yola çıkıyorum. Yol uzun, yolculuk şartları zor. Yolumuz da solumuz da açık olsun” diyerek çıkışını yaptı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi CHP’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Anadolu yakasının önemli ilçelerinden Çekmeköy CHP’de de siyaset oldukça heyecanlı devam ediyor. Daha önce ilçede adaylığını açıklayan önemli isimlere İş Kadını Nevin Yazıcı da dahil oldu. Yazıcı, adaylık müracaat dosyasını ilçe yönetimine teslim etti. Dosya tesliminden sonra partinin toplantı salonunda partililere ve kendisini desteklemeye gelenlere hitap eden Yazıcı; “Birlikte, sevgi ile çalışarak kazanma” vurgusu yaptı.

KATILIMCI BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ

Çekmeköy için kurduğu hayalleri ve bu hayalleri gerçekleştirmek üzere ortaya koyduğu hedefleri olduğunu belirten Yazıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Nasıl bir belediye, nasıl Çekmeköy hayal ediyoruz? Öncelikle engelliler, kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere her canlının hayatına dokunan; geçmişine saygılı, geleceğe umutla bakan; insanları mutlu, huzur ve güvenin simgesi; doğası ve dokusu ile çevreci, üreten, paylaşan, katılımcı bir anlayış ile yönetilen, çağdaş, yaşamın merkezinde bir Çekmeköy hayalimiz var. Bu hayalimizi gerçekleştirirken Muhtarlarımızı, Sivil Topluk Kurumlarımızı, Meslek Örgütlerimizi ve her mahallede yurttaşlarımızı tüm hizmet sürecimize daha planlama aşamasında dahil edeceğiz.”

ADİL, LİDER, ÖNCÜ OLACAĞIZ

Yerel yönetimlere yeni bir heyecan, yeni bir bakış açısı getireceklerini belirten Yazıcı, “Şu anda parti içi bir süreç yaşıyoruz. Birbirinden kıymetli aday adayı arkadaşlarım var. Hepsine gönülden başarılar diliyorum. Ancak benim daha en temelde bir farkım var. Ben bir kadın adayım. Kadının titizliğini, toparlayıcılığını,  şefkatini, disiplinini yönetim anlayışına yansıtabilecek avantaja sahibim. Şayet aday gösterilirsem seçimi kesinlikle kazanacağıma inanıyorum. İlçemizde yeni bir bakış açısı geliştireceğiz. Ortak aklı hakim kılacağız. Kentimizi tüm bileşenleriyle beraber yöneteceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyecek bir anne şefkatiyle kentimize yaklaşacağız. Beraber yürümeyi, başarıyı paylaşmayı, başarıdan birlikte haz almayı ilke edineceğiz. Dürüst, dokunulabilir, ulaşılabilir, sorgulanabilir ve şeffaf olacağız. Adil bir hizmet dağılımı yapacağız. Bu anlamda lider ve öncü olacağız” dedi.

PROJELRİMLE GELİYORUM

Çekmeköy için gerçekleştirmeyi düşündüğü bir çok projesi olduğunu vurgulayan Yazıcı sözlerini şöyle noktaladı: “Önceliğimiz insan. Önce insana, doğaya, canlıya saygı kavramlarının altını her manada dolduracağız. Temel özgürlüklere, insan haklarına ve hayvan haklarına duyarlı olacağız. Birlikte yaşamayı özümsemiş, insan sağlığına önem veren, kültür ve sanatın merkezinde, gençliğin özgür düşüncesine kıymet veren, memnuniyeti ve huzuru toplumun geneline yayan bir anlayış ortaya koyacağız. Bir çok projem var. Projelerimizi yakın bir zamanda geniş katılımlı bir salon toplantısı ile sizlere duyuracağız. Çekmeköy’de derman belediyeciliğini hayata geçirmek için ben hazırım. Sizlerin ve Çekmeköy’lü hemşerilerimin desteği ile birlikte, sevgi ile çalışarak başaracağımıza inanıyorum.” Davetlilere katılımları için teşekkür eden Yazıcı, aday olamaması halinde partisinin aday göstereceği isme maddi ve manevi destek olacağının da altını çizdi.

NEVİN YAZICI KİMDİR?

1967 İstanbul doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Ümraniye’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. İş hayatına mobilya sektörüyle atıldı. Girişimci ve yönetici kişiliğiyle tanınan Yazıcı daha sonra turizm sektöründe uluslararası alanda faaliyet gösteren ve yurt içinde sigorta hizmetleri alanda hizmet veren şirketlerini kurdu. Yazıcı ayrıca eşiyle birlikte bölgenin en önemli marka restaurantlarından birini sahibi ve yöneticisi.

Siyasete 1993 yılında merhum Bülent Ecevit ile Kadıköy DSP’de başlayan Yazıcı bir dönem ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği, Encümen üyeliği ve Sosyal İlişkiler Komisyon Başkanlığı, Gençlik ve Spor komisyon üyelikleri gibi görevlerde de bulunan Yazıcı Çekmeköy CHP ilçe yöneticiliğinde de bulundu. 10 yılı aşkın bir süredir Çekmeköy’de ikamet eden Yazıcı, İngilizce biliyor, evli ve avukatlık yapan bir kız evlat annesi. Sosyal ilişkileri güçlü, girşimci ve aktif bir partili olarak bilinen yazıcı, Çekmeköy Serbest Meslek Mensupları Derneği (ÇEKSEM), Deniz Arama Kurtarma (DAKSAR) ve Ataşehir Eğitim Derneği üyesi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM