• kulemak

logo

04 Ekim 2018

NEVMEKAN SAHİL’DE ANLAMLI AÇILIŞ..

Üsküdar Belediyesi’nin bir medeniyet projesi olarak hayata geçirdiği Nevmakan Sahil projesinin sanat galerisi Üstad Hikmet Barutçugil’in “Ebrunun Nev Hali” sergisi ile açıldı. 

Nevmekan Sahil ’de gerçekleştirilen sergiye yoğun ilgi vardı. Sergiye, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Hikmet Barutçugil ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

Başkan Hilmi Türkmen, “Böyle bir ilim irfan merkezini, böyle güzel bir eseri kazandırmanın ve milletimizin hizmetine sunmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Böyle bir mekânı anlatmaya kelimeler yetmez. Bu güzel mekânda açılış öncesi sizlerle buluşmak ve bu mekânı tanıtmak istedik. Ama bu mekânı çok daha güzel ve özel bir etkinlikle açmayı arzu ettik ve medeniyetimizin önemli ismi, büyük usta Hikmet Barutçulgil hocam ile açmak istedik” dedi. Başkan Türkmen son olarak “Ekim ayı içerisinde resmi açışını Sayın Cumhurbaşkanımız ile gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur” dedi.

Kaymakam Demiryürek ve Hikmet Barutçugil’ de günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra kurdele kesme töreni gerçekleştirildi. Törenin ardından Nevmekan Sahil’de bulunan sergi gezildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?
antalya travesti maurers sakarya travesti evlilik teklifi acilis organizasyonu organizasyon dugun organizasyonu