• DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ YENİLİKLERE İMZA ATIYOR..

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ YENİLİKLERE İMZA ATIYOR..

Yenilikçi ve girişimci, katma değer yaratan eğitim modeliyle öğrencilerini hayata hazırlayan Özyeğin Üniversitesi, yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Türkiye’de Otelciliğin Önderleri Bienali 2016”, ‘Vehbi Koç ve Divan Otelleri’ başlığıyla yapıldı.

ozyegin universite acilis 2Türk otelcilik sektörünün gelişmesine önderlik eden değerli girişimcileri anmak ve deneyimlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen bienal, 25 Kasım 2016 tarihinde  Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşti. Açılış konuşmasını Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün yaptığı ve iş adamı Vehbi Koç’un Divan markasının oluşumundaki başarı dolu liderlik serüveni ile 60 yıllık büyüme sürecinin anlatıldığı bienalde sektör duayenleri buluştu. Bienal kapsamında düzenlenen panelde, Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum, uzun yıllar Divan Otellerinde Genel Müdürlük yapmış olan Orhan Başdoğan konuşmacı olarak yer aldı.

ozyegin universite acilis 1“Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali 2016”da; iş adamı Vehbi Koç’un, Divanmarkasının oluşumundaki başarı dolu liderlik serüveni o dönemi yaşayan profesyonellerin katılımıyla gerçekleşen bir panel ile ele alındı. Bienal kapsamında ayrıca Özyeğin Üniversitesi’nin Çekmeköy’deki kampüsünde Divan Oteli’nin kuruluşu, tarihçesi ve gelişimi ile ilgili 140 görselden oluşan bir sergi düzenlendi. Sergi, iki yıl süresince Özyeğin Üniversitesi’nde ziyaretçilere açık olacak.

Panelin açılış konuşmasını yapan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk; Özyeğin Üniversitesi’nin Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde son beş yıldır ilk 10’da ve vakıf üniversiteleri arasında 4. olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yenilikçi ve girişimci vizyonumuz doğrultusunda, Türkiye’de ilk olan ‘Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali’ni Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümümüzle düzenlemekten gurur duyuyoruz. Sektörlerle iç içe yaklaşımımızla örtüşen ve Türkiye’de otelciliğin tarihçesine ve gelişimine ışık tutan bu anlamlı etkinlik, toplumsal fayda üretme misyonumuzun bir yansımasıdır. Bienal, aynı zamanda öğrencilerimize köklü kurumları ve kuruluşları üniversite eğitimi sırasında tanıma ve anlama şansı vererek sektörlerle ve yaşamla iç içe eğitim felsefemize de katkı sağlamaktadır.”

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar; bu Bienal’in Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekerek; “Otel Yöneticiliği bölümü olarak amacımız, Türk otelcilik sektörünün gelişmesinde önemli sorumluluklar almış olan önder girişimcileri anmak, yerel zincir otel markalarının oluşumundaki katkılarını, yeni nesil otel profesyonellerine ve öğrencilerimize aktarmaktır. Bubienalimizi, ilk Türk zincir otel markasının kurucusu olan Vehbi Koç ve Divan Otelleri anısına düzenledik. Bu kapsamda Divan Oteli’nin kuruluşu, tarihçesi ve gelişimi ile ilgili düzenlenen sergi, iki yıl süresince Özyeğin Üniversitesi’nde ziyaretçilere açık olacak” dedi.

Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum; Divan’ın Türkiye’de turizm sektörünün gelişiminde öncü rol oynadığını belirterek şu bilgileri verdi: “Merhum Vehbi Koç, Koç Grubu’nun kurucusu, Divan Grubu’nun ilk adımı olan Divan İstanbul’u 60 sene önce kurdu. Divan Grubu, Türkiye turizm endüstrisinin gelişimine öncülük etti ve Türkiye turizm sektörünü şekillendiren çok sayıda başarılı uzmana turizm konaklama sektörünün birçok duayenine eğitim veren bir okul işlevi gördü. Divan’ın 60. yılında, sektör için önemli olduğunu düşündüğümüz Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali’nde yer almak ve Özyeğin Üniversitesi tarafından bu yılın Vehbi Koç ve Divan Otellerine adanması bizim için ayrıca anlamlı ve gurur verici olmuştur.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM