• DOLAR
  8,1550
  %0,28
 • EURO
  9,7089
  %-0,08
 • ALTIN
  457,33
  %-0,38
 • BIST
  1.393
  %-1,65
SATRANÇ ŞAMPİYONU ATAŞEHİR’DE BELİRLENDİ…

SATRANÇ ŞAMPİYONU ATAŞEHİR’DE BELİRLENDİ…

İstanbul`da yıl içerisinde düzenlenen en önemli satranç turnuvalarından olan ve İstanbul İl Birincisinin belirlendiği “İstanbul İl Birinciliği Final Turnuvası” Erdal Eren Kültür Merkezi`nde düzenlendi.

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin desteğiyle gerçekleşen turnuva sonunda 6 turda 5,5 puan kazanan Kayra Kamer 2019 İstanbul il birincisi oldu ve geçen yılki ünvanını korudu. Turnuvada ikinciliği 4,5 puan kazanan 3 sporcu paylaştı. Eşitlik bozma puanları sonucu ikinciliği Emirhan Tarlabaşı, üçüncülüğü Turhan Yılmaz ve dördüncülüğü Selim Çıtak kazandı. Kategori ödüllerinde ise en başarılı genç sporcu Kayra Kamer, en başarılı küçük sporcu Adar Tarhan, en başarılı kadın sporcu Sude Hereklioğlu ve en başarılı emektar sporcu Turhan Yılmaz oldu.

Turnuvada dereceye giren sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Ataşehir Kent Konseyi tarafından toplamda 12 bin lira maddi ödül ile ödüllendirildiler. Ödüllerini İl Temsilcisi Rıza Öney, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, İl Temsilcisi Yrd. Talha Emre Akıncıoğlu, Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Aysel Tekin, Ataşehir İlçe Temsilcisi Elra Ağın Cankorur ve Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi Koordinatörü Kenan Özcan sundu.

Turnuvaya desteklerinden dolayı Ataşehir Belediyesi’ne ve Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu`ya İl Temsilcisi Rıza Öney tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM