• DOLAR
  %0,52
 • EURO
  %0,14
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %-1,44
ŞİKAYETVAR’DA 2 MİLYON ŞİKAYET ÇÖZÜME KAVUŞTU..

ŞİKAYETVAR’DA 2 MİLYON ŞİKAYET ÇÖZÜME KAVUŞTU..

Türkiye’de, markalar ve tüketiciler için köprü görevi üstlenen Şikayetvar’da kurulduğu günden bu yana 2 milyon şikayet çözüme kavuştu. Çözüm platformu olma özelliğini güçlendiren Şikayetvar, aylık 18 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ve 144 bin kayıtlı markayı bir araya getiriyor. 

Tüketicilerin bir referans kaynağı olarak başvurduğu ve satın alma kararıyla ilgili araştırma yapma amacıyla kurulan Şikayetvar’da 2001 yılından bugüne dek 2 milyon şikayet çözüme kavuşturuldu. Müşterisine doğrudan ulaşmak ve sorunlarını dinlemek isteyen markaların çözüm ortağı olan Şikayetvar ayrıca markalara sesini duyurmakta zorlanan milyonlarca tüketicinin sesi oldu. Toplam 8 milyon farklı şikayetçinin sorununa 144 bin kayıtlı marka ve firmayla birlikte Şikayetvar üzerinden çözüm arandı.

Şikayetvar markaların müşteri deneyimini güçlendirmesine yardımcı oluyor: Şikayetvar çeşitli disiplinlerde, birçok farklı sektörün müşteri ilişkilerinin eskisine göre çok daha güçlü bir seviyeye gelmesine yardımcı oldu. Platform, marka şikayetlerini dile getirmeyi kolaylaştırma amacıyla çıktığı bu yolda, Türkiye ve dünyadaki ilk müşteri memnuniyeti veri tabanını da oluşturdu.

Kargo ve kurye şirketlerinin şikayetleri pik yaptı: Peki, 8 milyondan fazla şikayetçinin yazdığı on milyonlarca şikayetin odağında kimler oldu? Tam liste binlerce sektörü kapsasa da kısa bir özetle platformda şu ana kadar en çok şikayetin odağı olan ilk 5 sektör, şikayet sayılarıyla birlikte şu şekilde:

Kargo ve kurye şirketleri: 350 bin+

E-ticaret ve pazaryeri siteleri: 300 bin+

İnternet sağlayıcı şirketler: 195 bin+

GSM operatör ve servis sağlayıcılar: 130 bin+

Özel bankalar: 120 bin+

Marka karşılaştırma aracı tüketici alışkanlığını değiştirdi: Tüm bunların yanında Şikayetvar’da geçen yıl yayına alınan marka karşılaştırma aracı, tüketicilerin satın alacakları ürüne karar verdikten sonra iki rakip markayı karşılaştırarak daha etkili ve doğru karar vermesine yardımcı oldu. Bugüne dek en çok marka karşılaştırması yapılan sektör, kripto para borsaları olurken ikinci sırada GSM operatörleri yer aldı. Bunun dışında günlük kullanımdaki hizmetlerin bile tamamen tüketici bakış açıları ve deneyimiyle karşılaştırılması tüm sektöre yeni bir soluk getirdi.

Şikayetvar Hakkında: Şikayetvar, şikayetlerin çözüme kavuşturulması, müşteri memnuniyetlerin artırılması amacına hizmet etmek için, internetin henüz emekleme döneminde olduğu 2001 yılında kuruldu. Türkiye ekonomisine yön veren firmalarının büyük çoğunluğunun yer aldığı Şikayetvar, firmaların deneyimlerini iyileştirmelerine yardımcı olurken, gerçek müşteri yorumları ile tüketiciler için satın alma kararını ve marka tercihlerini etkileyen en önemli referans kaynağı olarak görev yapıyor. Dünyanın ilk ve en büyük şikayet platformu Şikayetvar, Ankara ve Sivas’ta bulunan ofisleri ve uzman ekibiyle, tüm markalara ve tüketicilere ilk günkü heyecanı ile hizmet veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
şikayet var

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı
PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

25 Şubat 2021, PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA.. için yorumlar kapalı