• DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %0,45
 • ALTIN
  %-0,11
 • BIST
  %1,56
TOKAT VE STKLAR..

TOKAT VE STKLAR..

Anadolu’nun kadim şehri, mayası, Mevlana’nın methiyeler dizdiği, On beşlilerin diyarı ve Gaziosmanpaşa’nın torunlarının memleketi; Tokat. Tokat’ın insanı Türkler Anadolu’ya yerleştikten bu yana karşılık beklemeksizin devletinin yanında olmuş ve devletinin birliği ve devamı için hayatlarından vazgeçmişlerdir.

Tokat aslında Anadolu’nun kendisidir, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin bir aynasıdır.. Anadolu’nun tüm renklerini içinde barındıran, zenginliğini farklılıklarından alan bir şehirdir. Ancak bu farklılıkları zenginlik olarak kullanmak da ayrışma aracı olarak kullanmak da bu konuya dahildir. Semasıyla semahıyla, camisi Cem eviyle, sarması ile halayıyla Tokat bir bütün ve mozaiktir.

Tokat’ın bu güzelliklerini bir araya getirince bambaşka bir güzellik birlik ve beraberlik ortaya çıkarken aynı zamanda bu güzellikler ayrıştırmak için kullanılırsa da  o denli ayrılık ve maalesef rant ilişkisi ortaya çıkacaktır.

İstanbul özelinde ise; İstanbul’da nüfus olarak ilk beşte bulunan Tokatlılar nüfuz açısından ise çok gerilerde, siyaset ve bürokraside çok zayıf olarak kalmaktadırlar. Tokat’ın zenginliklerini ayrıştırma aracı olarak kullananlar, şahsi menfaatlerini Tokatlıların ve Tokatlılık fikrinin üstünde tutanlar bu olumsuz duruma sebep olmaktadırlar. Maalesef Tokatlılar, İstanbul’da birleşmeyi becerememekte, organize olamamaktadırlar.. STKlar amacından sapmış ve her biri bir siyasi partinin arka bahçesi konumuna gelmişlerdir.. Amiyane tabirle “cepte” görülür olmuşlar ve değer görmemektedirler.

Bizim Tokatlı STKlardan beklentilerimiz, Tokat’ın siyasi, dini, insani fikirlerini ayrıştırmadan, herkesi içerisinde barındıran, hiçbir siyasi fikrin emrine girmeden hareket edilen, “ gitmeyen aksine ayağına gidilen” olan ve en önemlisi hak edenlerin yönetici olduğu liyakatlı dernek, federasyon ve konfederasyonlar görmektir.

Tokat bir çiçek bahçesidir. Bu çiçekleri birbirinden ayırmayalım, koparmayalım,  ötekini mahzun bırakmayalım. Çiçek bahçesi tüm çiçekler ile birlikte güzeldir.  Tokat, Anadolu’nun çiçek bahçesidir, mis kokusudur, diğer şehirlere birlikteliğimiz ile örnek olmak varken, ayrılıkların şehri olmayalım.

Son cümleler olarak da; biz biriz, birlikteyiz diyenler de samimi değiller, biz biriz diyenleri İcraatlarında da bunu göstermeli ve her açıdan tarafsız olduklarını da göstermelilerdir. Tokat ve Tokatlılık kimsenin şahsi menfaatlerini tatmin edemeyeceği kadar değerli ve kutsaldır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı
PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

25 Şubat 2021, PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA.. için yorumlar kapalı