• DOLAR
  %-0,58
 • EURO
  %-0,58
 • ALTIN
  %-0,38
 • BIST
  %-0,16
ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR..

ÜMRANİYE BELEDİYESİ FUTBOL ANTRENÖRLERİ YETİŞTİRİYOR..

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD)’nin katkılarıyla düzenlenen “Mustafa Sebzecili-Zafer Altun TFF Grassroots-C Aday Antrenör Eğitimi sona erdi. Düzenlenen kapanış törenine Başkan İsmet Yıldırım da katıldı.

Ümraniye Belediyesi spor ve sporculara verdiği desteği aralıksız sürdürüyor. 2009’dan bu yana sporla ilgili yapılan yatırımlar Ümraniye’yi sporla anılan bir ilçe haline dönüştürdü. Spor ve sporculara yapılan altyapı desteğinin yanında eğitime de büyük önem veren Ümraniye Belediyesi 16-25 Mart tarihleri arasında antrenör eğitimi verdi.  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) öncülüğünde düzenlenen eğitim Ümraniye Belediyesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) iş birliğinde gerçekleştirildi. Eğitim programına geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden, Yamanspor ve Karabekirspor’da antrenörlük yapan Ümraniyeli Mustafa Sebzecili ile Zafer Altun’un adları verildi.

30 aday antrenörün katıldığı eğitimler hem teorik hem de uygulamalı olarak; Akademi Ümraniye Millet Bahçesi Spor Tesisleri, Hekimbaşı Spor Tesisleri ve Dudulluspor Tesisleri’nde verildi. Verilen futbol antrenörlüğü eğitiminin tamamlanmasının ardından, Ümraniye Millet Bahçesi Spor Tesisleri’nde bir kapanış programı düzenlendi. Başkan İsmet Yıldırım konuşmasına Ümraniye Belediyesi’nin spor ve sporcuya yaptığı katkıyı anlatarak başladı.

Başkan İsmet Yıldırım: “Futbol, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en ilgi gören branşların başında geliyor. Ümraniye Belediyesi olarak başarılı futbolcuların yetişmesi için eğitimli ve donanımlı antrenörlere ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Bunun için bu önemli çalışmanın altına imza attık.   Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile verdiğimiz bu eğitimle birlikte, geleceğin başarılı futbolcularını yetiştireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, eğitimlerini tamamlayan antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi. Başkan Yıldırım son olarak, Hekimbaşı’nda yapılacak olan Spor Köyü’nden de bahsederek, konuşmasına son verdi.

Eğitimlere katılan adaylar, eğitim sonunda sahip oldukları TFF C Antrenörlük Lisansı ile Kadınlar 2. Ligi futbol takımları ve amatör futbol takımlarında görev alabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı
PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA..

25 Şubat 2021, PANDEMİYE RAĞMEN 1 YILDA YAPILANLAR ORTADA.. için yorumlar kapalı
İMAMOĞLU: “KAMUNUN BU TÜR HİZMETLERİ LÜTUF DEĞİLDİR..”

İMAMOĞLU: “KAMUNUN BU TÜR HİZMETLERİ LÜTUF DEĞİLDİR..”

19 Şubat 2021, İMAMOĞLU: “KAMUNUN BU TÜR HİZMETLERİ LÜTUF DEĞİLDİR..” için yorumlar kapalı