• DOLAR
  7,5120
  %-0,27
 • EURO
  8,9909
  %0,12
 • ALTIN
  412,95
  %0,42
 • BIST
  1.542
  %0,26
ÜMRANİYE KENDİ İÇİNDEN OLMAYAN ADAY İSTEMİYOR..

ÜMRANİYE KENDİ İÇİNDEN OLMAYAN ADAY İSTEMİYOR..

Mart 2019 yerel seçimlerine doğru siyasi partilerin adaylarını açıklamaya başladığı bu günlerde, katılımcı demokrasinin sivil toplum kuruluşu ayakları yerel adaylardan yana duruş sergiliyor. Ümraniye’de çeşitli illere hitap eden yöresel dernekleri tek çatı altında buluşturan İl Dernekler Platformu da yaptığı basın açıklamasıyla, ‘dışarıdan adaylara hayır’ dedi.

Ümraniye Gümüşhaneliler Derneği’nin dönem başkanı olduğu İl Dernekler Platformu, yerel seçime doğru ‘dışarıdan ithal adaylara hayır’ dedi. Yapılan basın açıklamasını Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Tahsin Söğüt okudu ve toplantıya katılan çok sayıda dernek başkanı imza attı. Toplantıda görüşlerini dile getiren dernek başkanları durumun sadece iktidar Ak Parti için değil, diğer partiler için de geçerli olduğunu ifade ettiler. Basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Değerli Basın Mensupları ve Kıymetli Ümraniyeliler. Ümraniyelilere Hizmet etmek anlayışıyla gönüllülük esası ile milletin ve memleketin menfaatleri için çalışan ÜMRANİYE İL DERNEKLER PLATFORMU ve ÜMRANİYE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI olarak bizler, bir bütün ve tek vücut halinde Arakan’dan 15 Temmuz’a, hain terör olaylarından Anayasa Referandumu’na kadar birçok Memleket ve Millet meselesinde Milli bir duruş sergiledik. Bundan sonraki süreçte de sergilemeye devam edeceğiz.

Devletine ve bilhassa İstanbul’a aşık Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler Seçimleri ile alakalı vermiş olduğu demeçte belirttiği ‘Gönül Belediyeciliği’ deyimi ve ‘Biz milletin aklını çelmek değil, gönlünü kazanmak istiyoruz ’söylemi ile Ümraniye ilçemiz özelinde oluşan aday listelerinin bu duygu ve düşüncelerle uyuşmadığını üzülerek gözlemliyoruz.

Bizler, Ümraniye İlçemizde faaliyet gösteren gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları olarak, Ümraniye’mizde tanınmayan, Ümraniye ile yakından uzaktan bir bağı olmayan, Ümraniye Halkının tanımadığı, hatta ismini dahi hiç duymadığı, Ümraniye Halkı ile hemhal olmayan, Ümraniyelilerin düğün-cenaze gibi sevinç ve üzüntüsünü paylaşmayan bir Belediye Başkan Adayı istemiyoruz. Bizler Ümraniye’mizde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği hedeflere ve ufuklara öncelikle gönülden sahip çıkarak bağlı olacak, Ümraniye’yi ve Ümraniyelileri çok iyi tanıyan, Ümraniyelilerin de kendisini tanıdığı liyakat sahibi ve hâlihazırda mevcut aday adaylarından bir ismin ‘Belediye Başkanı Adayı’ gösterilmesini istiyor ve bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM