• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,10
 • ALTIN
  %-0,10
 • BIST
  %1,37
ÜMRANİYELİ KASTAMONULULAR HASRET GİDERDİ..

ÜMRANİYELİ KASTAMONULULAR HASRET GİDERDİ..

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan ve sıla özlemi çeken vatandaşlar için geçtiğimiz haftalarda önemli bir projeyi hayata geçirmişti. Büyük ilgi gören “Anadolu Ümraniye’de” adlı proje bu kez de Kastamonuluları bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında ses getiren işler yapmaya devam ediyor. Bu anlamda Başkan İsmet Yıldırım ve ekibi göreve geldikleri günden bu yana önemli hizmet ve etkinlikler gerçekleştirdi. Yalnızca İstanbul’un değil, Türkiye’nin de en büyük ve önemli ilçelerinden biri olan Ümraniye, demografik yapısıyla da dikkat çekiyor. Tam bir kültür mozaiği olan Ümraniye’de Anadolu’nun birçok şehrinden vatandaşlar yaşıyor. Ümraniye Belediyesi bu kültürel zenginliğe dikkat çekmek ve memleketlerinden ayrı yaşadıkları için özlem içerisinde olan Ümraniyelileri bir araya getirmek için yeni bir proje hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleşen “Anadolu Ümraniye’de” programları, Sivas’a bağlı olan 13 derneğin ağırlanmasıyla başladı.

“Anadolu Ümraniye’de” projesi bu kez de Ümraniye’de ikamet eden Kastamonuluları bir araya getirdi. Nikâh Sarayı’nda gerçekleşen buluşmaya Kastamonu’ya bağlı 16 dernek katıldı. Program Nazan ve Yılmaz Cesur’un verdiği konserle başladı. Ardından Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan belgesel film ilgiyle izlendi. Salondakiler izledikleri filmle hem memleketlerinin güzelliklerini görüp, hem de hasret giderdi. Kas-Der Ümraniye Şube Başkanı ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Yunus Kökden bir konuşma yaparak, Başkan İsmet Yıldırım ve Ümraniye Belediyesi’ne Kastamonuluları misafir ettiği için teşekkürlerini sundu.

Başkan İsmet Yıldırım yaptığı konuşmada, “Kastamonulunun imanı sağlam, fikri hürdür. Kastamonuluların vatanseverliğine diyecek yok. Biz sizlerden memnunuz. Allah razı olsun hepsinizden. Kastamonu, Ümraniye’de nüfus bakımından beşinci sırada. “Anadolu Ümraniye’de” projemiz kapsamında çekilen köylerin görüntüleri güzel bir hatıra olarak kalacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm derneklerimize de katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hepinize ailenizle birlikte sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” dedi. Program, dernek başkanlarına hediye takdim edilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı