• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %1,37
ÜMRANİYE’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU OYÇOKLUĞU İLE GEÇTİ..

ÜMRANİYE’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU OYÇOKLUĞU İLE GEÇTİ..

Ümraniye Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Başkan İsmet Yıldırım, raporla ilgili yaptığı konuşmada gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Rapor, görüşmelerin ardından CHP’nin ret oyuna karşılık AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla kabul edildi.

Geçtiğimiz hafta Nisan ayı oturumlarını tamamlayan Ümraniye Belediye Meclisi, son oturumda 2020 yılına ait Yıllık Faaliyet Raporu’nu görüşmek üzere Belediye Meclisi’nde toplandı. Ümraniye Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetlerinin müdürlük çalışmaları çerçevesinde özetlendiği rapor, meclis gündeminde ele alındı. İktidar Ak Parti ve muhalefet CHP meclis üyeleri arasında yine sert tartışmaların yaşandığı faaliyet raporu görüşmelerine Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da katılarak meclise sunum yaptı.

İktidar meclis üyelerinin dile getirdiği hesaplararası transferlerin muhasebe açısından makul olabileceğini kaydeden CHP Grup Başkanvekili Ali Kılıç, 25 yıllık bir yönetimin artık neyi nasıl planlayacağını yapabiliyor olması gerektiğini söyledi. Kılıç, “Evet bütçeler yüzde 5 artı eksi olabilir hatta olağanüstü zamanlarda bu yüzde 5, yüzde 10’lara da çıkabilir, artabilir fakat hiçbir zaman yüzde 50’lere veya müdürlükler arasındaki geçişler yüzde 1856’lara çıkmaz. Planlamanın daha ayakları yere basan bir şekilde yapılması gerekir” dedi. Kılıç, faaliyet raporunda yer alan diğer konulara ilişkin de sert eleştirilerde bulundu.

Görüşmelerde raporla ilgili ayrıntılı bilgiler içeren sunum eşliğinde bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 2020 yılı içerisinde çok önemli proje ve hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi. Faaliyet raporunda yer alan hizmet ve yatırımları sunum halinde anlatan Başkan Yıldırım,  Görüşmeler sonucunda yapılan oylamada, Ümraniye Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu, AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR…

23 Şubat 2021, ÇEKMEKÖY’ÜN İMAR PLANI SORUNU BİTMEK BİLMİYOR… için yorumlar kapalı
MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..”

13 Şubat 2021, MERTCAN ARSLAN: “ÖZ EVLATLARINIZA SAHİP ÇIKIN ARTIK..” için yorumlar kapalı
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ..

4 Haziran 2021, KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ.. için yorumlar kapalı