• DOLAR
  8,6570
  %-0,09
 • EURO
  10,1677
  %0,07
 • ALTIN
  491,65
  %0,03
 • BIST
  1.396
  %0,31
ÜSKÜDAR’DA “SU ALTINDA NEFES SERGİSİ..”

ÜSKÜDAR’DA “SU ALTINDA NEFES SERGİSİ..”

Kültür ve Sanat’ın şehri Üsküdar yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kendini denizlerin büyülü dünyasının sırlarını keşfetmeye adamış su altı fotoğraf sanatçısı Ateş Evirgen’in “Su Altında Nefes Sergisi” 23 Eylül tarihinde, Üsküdar’da Nevmekân Bağlarbaşı Galeri’de sanatseverlerle buluştu.

Koronavirüs önlemleri kapsamında açılışı yapılan sergiye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katılım sağladı. Konuklar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sırayla içeri alındı. Denizaltı dünyasını fotoğraflayan sanatçı Ateş Evirgen, fotoğrafları inceleyen Başkan Hilmi Türkmen ve konuklara birbirinden ilginç karelerin hikâyesini anlattı. Evirgen, “Su altında fotoğraf çekmek, bu içimizdeki keşif duygusunun bir sonucu. Daha çok dalmak, daha fazla bilinmeyen ile karşılaşmak, farklı dünyanın canlıları ile tanışmak ve onları dış dünya ile tanıştırmak. Su altında fotoğraf çekmenin amacı bu olsa gerek” şeklinde konuşarak bu büyülü dünyayı yorumladı.

Kuzey Kutup ve Antarktika sularını fotoğraflayan ilk Türk olan Ateş Evingen, 33 eserinden oluşan sergi ile sırlarla dolu denizleri keşfe çağırıyor. 8 Kasım tarihine kadar sürecek sergi, dünyanın sularla kaplı bölümlerinden en ilginç deniz canlıları ve bitkilerinin geçidine sahne oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM