Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AVRUPA’NIN YEŞİLİ EN BOL İLÇESİ İSTANBUL ANADOLU YAKASI’NDA..

Avrupa standartlarının üstündeki yeşil

Avrupa standartlarının üstündeki yeşil alanlarıyla, Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri haline gelen Ümraniye’nin havası değişiyor. Kişi başına düşen yeşil alan Avrupa’da 7 metrekareyken, bu oran Ümraniye’de 12 metrekareye ulaştı.

umraniye en yesil ilce 9Ümraniye, Avrupa standartlarının üstündeki yeşil alanlarıyla, Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri haline geldi. Kişi başına düşen yeşil alan Avrupa’da 7 metrekareyken, bu oran Ümraniye’de 12 metrekareye ulaştı. İlçede son 12 yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 4 kat arttı. Planlı ve kontrollü şekilde kentleşen Ümraniye, yaklaşık 8 milyon metrekarelik yeşil alanıyla Ümraniyelilere nefes aldırıyor. Belediye, ayrıca yaptığı çevre düzenlemelerine yenilerini ekleyerek, ilçeye yeni park, bahçe ve oyun alanları kazandırıyor.

umraniye en yesil ilce 8Daha Yeşil, Daha Yaşanabilir ‘Ümraniye’

Ümraniye, çevre temizliği ve yeşil alanlar konusundaki öncü ilçe olma özelliğini de kararlılıkla korumaya devam ediyor. Ümraniye Belediyesi yeşil alan, oyun alanları, park, bahçe ve çevre düzenlemeleri ile şehrin içerisinde vatandaşlarına huzurlu bir ortamda yaşama imkânı da sağlıyor.

umraniye en yesil ilce 102004 yılında göreve geldiği günden itibaren başarılı projelere imza atan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu projelerin içerisinde yer alan park, bahçe ve oyun alanlarına yenilerini ekliyor.

umraniye en yesil ilce 6Ümraniye Belediyesi, mevcutta bulunan 252 parkına 4 park daha ekledi.

umraniye en yesil ilce 3

umraniye en yesil ilce 2

umraniye en yesil ilce 1

umraniye en yesil ilce 5

Reklamı Geç