Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ TARİHE NOT DÜŞTÜ..

15 Temmuz hain FETÖ

15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasının 1. yıldönümünde Şehitler Köprüsü’ne akan İstanbul, tarihi bir geceye tanıklık ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ailesi ile birlikte yürüyerek gelip Şehitler Anıtı’nın açılışını yaptığı ve millete seslendiği gecede yer gök ay yıldızlı bayrağımızın rengi olan kırmızıya büründü.

Seneyi devriyesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen anma töreni tarihi bir geceye ev sahipliği yapıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen etkinlik için İstanbul adeta yollara döküldü.

Anadolu Yakası’nda Altunizade sapağından itibaren büyük bir kalabalık güvenlik kontrol noktalarından geçerek törenin düzenlendiği bölgeye geldi. Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyeleri, Çengelköy’den 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne on binlerce vatandaşla beraber yürüyerek geldiler. Aynı şekilde Avrupa Yakası’ndan da İstanbul sel olup aktı Şehitler Köprüsü’ne…

Cumhurbaşkanı Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ve ailesi ile birlikte Nakkaştepe’den yürüyerek yürüyerek alana geldiler. Anma gecesine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakanlardan Tansu Çiller gibi sürpriz isimler de katıldı. Alanda bir konuşma yapan Başbakan Binalı Yıldırım, köprüde şehit olanların kimliklerini sayarak; “Bugün şehitlerimiz dua bekliyor. Hüznümüz dağlar kadardır” dedi.

Alanda milyonlarca vatandaşı selamlayan ve Şehitler Anıtı’nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “FETÖ’cülerin şuan daha iyi günleri” dedi ve  “Geçen gün sayın Başbakanımız ile konuştuk. Bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi tek tip elbiseyle mahkemeye çıksınlar” şeklinde konuştu. “Önce o hainlerin kafasını koparacağız. Meclis idam kararı verir, bana gelirse, ben onaylarım. Herkes şunu bilsin, Türkiye göründüğünden ibaret değildir” diyen Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları kaydetti:Tam bir yıl önce bugün, bu saatlerde ülkemizin pek çok yeriyle birlikte burada, bir ihanet girişimi başlamıştı. Tanklarıyla, zırhlı araçlarıyla buraya gelen darbecilerin köprüyü kapatmasıyla, bir süredir anlam verilemeyen hareketlenmenin sebebi ve hedefi artık anlaşıldı. Köprüyü kapatan darbeciler kendilerince “artık kontrol bizim elimizde” mesajı vermek istiyorlardı.

O esnada ben, Enerji Bakanımız, eşim, kızım, torunlarım Dalaman’dan bu tarafa doğru hareket etmiştik. Milletimiz kullanılan yönteme ve üsluba bakarak, anında bu darbe girişiminin arkasında FETÖ ihanet çetesinin olduğunu tespit etmiş ve hemen harekete geçmiştir. Televizyon ekranlarından yaptığımız çağrıyla milyonlarca vatandaşımız meydanları, havalimanlarını doldurmuştur. İstanbul’da en çok kanın döküldüğü yer işte burasıdır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’dür. Tankların önünde, burada tam 36 vatandaşımız şehit oldu. Saraçhane’de 20’ye yakın şehidimiz var. Çengelköy’de, AHL’de, Esenler’de, Türk Telekom’da onlarca şehit verdik.

En öldürücü silahlar vatandaşlarımıza karşı acımasızca kullanıldı. En küçük bir tereddüt göstermediler. Peki, onların karşısına dikilen vatandaşlarımızın elinde ne vardı? Ellerinde silah mı vardı? Bugün olduğu gibi bayrağı vardı. Belki çok daha etkili bir silah vardı. O silah da imanıydı, imanı! Tekbirle tankın üzerine giden bir milleti kim esir edebilir? Hemen 3-4 metre ilerisine düşen kurşunlara aldırış etmeden yürüyen ve “geri dön öleceksin” diyenlere, şu cevaba bakın, “bugün ölmeyeceğiz de ne zaman öleceğiz” diyen bir millete kim zincir vurabilir. Ah, şu köprünün dili olsa da, o geceki kahramanlıkları bir anlatsa…

O gece yaralansa da eğilmeyen tüm başlara şükranlarımı sunuyorum. Milletim adına şükranlarımı sunuyorum.  Özgürlüğüne, ecdadına, bayrağına, geleceğine, vatanına sahip çıkan milletimin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. FETÖ’nün sadece FETÖ olmadığını, PKK’nın sadece PKK olmadığını, DEAŞ’ın sadece DEAŞ olmadığını, bu terör örgütlerinin sadece görünen yüzlerinden ibaret olmadıklarını çok iyi biliyoruz. Onların arkasındakileri çok iyi biliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi milletimize yönelik ilk saldırı değildir, son da olmayacaktır. FETÖ’nün sadece FETÖ olmadığını, PKK olmadığını, DEAŞ’ın sadece DEAŞ olmadığını diğer terör örgütlerinin sadece görünen yüzlerinden ibaret olmadığını çok iyi biliyoruz. Arkalarında da kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz.

Biz bir hukuk devletiyiz. Parlamentoya geldiği anda parlamentodan bana geldiği anda ben bunu onaylarım. Çünkü şehit ailelerin, gazilerimizi evlerinde ziyaret ettiğimde ateş düştüğü yeri yakıyor. Efendim şu şöyle diyor bu böyle diyor… Arkadaş git önce o ailelere sor ne diyorlar… Onların canı yanmadığı için rahat konuşuyorlar.  Bizim arkamızda 1400 yıllık bir medeniyet birikimi var. Önce o hainlerin kafasını koparacağız. Meclis idam kararı verir, bana gelirse, ben onaylarım.  Herkes şunu bilsin, Türkiye göründüğünden ibaret değildir.

Hala “kontrollü darbe” diyorlar. Hale bak. Milletin şanlı direnişine kara çalmaya çalışıyorlar. Bu terbiyesizliktir, bu ahlaksızlıktır be. Doğru, İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniyor o gece. Benim onbinlerce vatandaşım orada. Tanklar orada. Önce geliyor tanklarla konuşuyor. Konuşmanın ardından tanklar çekiliyor. Sonra bu Kılıçdaroğlu denen zat, oradan çıkıp Bakırköy’e gidiyor. Biz Yenikapı toplantısına bu Kılıçdaroğlu’nu da davet ettik. Bilseydik etmezdik. İnsan utanır, bu, 250 şehidimize saygısızlıktır, hakarettir. Bu millete saygısızlıktır, hakarettir. Bunu nasıl söylüyorsun? Bu millet senin gibi, ürkek, korkak değil. Bu millette yürek var yürek. O yürek sende yok. Bu mücadele ödleklerin mücadelesi değildir, vandalların mücadelesi değildir.”

Reklamı Geç