Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

32 MAHALLE MUHTARIYLA BULUŞAN BAŞKAN TÜRKMEN’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR..

Üsküdar’ın 32 mahalle muhtarlarıyla

Üsküdar’ın 32 mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, devam eden ve yapımına başlanacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Türkmen, “Vatandaşı üzmeden kentsel dönüşüm” yapmaktan yana olduklarını bir kez daha tekrarladı.

Muhtarlar buluşmasında Güzeltepe Mahallesi’nde yapılacak olan yeni proje hakkında bilgi veren Başkan Hilmi Türkmen, “Güzeltepe Birlik Cami’nin altında 38 dönümlük arsamız var. Orayı değerlendireceğiz, orada Güzeltepe Mahallemize yakışır bir yaşam olanı yapacağız. Biz günü kurtarma adına belediyecilik yapmıyoruz o yüzden kentsel dönüşüm yaparken vatandaşı üzmeden, vatandaşın rızasını alarak yapacağız’’ dedi.

“Üsküdar meydan çalışmaları 1 yıl içerisinde bitecek’’ Üsküdar Meydanı, Mimar Sinan Meydanı ve Sahil düzenlenmesinin 1 yıl içerisinde biteceğini ifade eden Başkan Türkmen, sahilden Ahmediye’ye 120 bin metrekare Üsküdar Meydan düzenlemesi yapılacağını belirtti.

“Beylerbeyi stadı yeniden yapılacak’’ Beylerbeyi stadının yıkılıp yeniden yapılacağının müjdesini veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ‘’Beylerbeyi Stadı bu yıl içerisinde yıkılıp yeniden yapılacak. 15 bin kişilik olacak bu stadımız Üsküdar’ın en büyük spor kompleksi olacak. Bunun yanı sıra Beylerbeyi’nin kaldırımlarını da yenileyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

“Şehitler Çeşmesi 15 Temmuz’da açılıyor’’ Başkan Hilmi Türkmen, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı mücadelenin en çok verildiği yerlerden biri olan Çengelköy’de yapımı devam eden 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nin açılışının 15 Temmuz’un yıl dönümünde yapılacağını söyledi.

“Ferah Mahallesi’ne Ferah Yaşam Merkezi’’ Ferah Mahallesi’ne yapılacak dev yaşam merkezini anlatan Başkan Türkmen, ‘’ Ferah Mahallemize çok güzel  bir yaşam merkezi yapacağız. İçerisinde 100 araçlık otoparkı, bilgi evi, 600 kişilik düğün salonu ve spor salonları olacak olan bu yaşam merkezimiz mahallenin ihtiyaçlarına cevap verecek’’ şeklinde konuştu.

“Ünalan Bilim Merkezi Türkiye’de 1 numara olmaya aday’’ Yapımı tamamlanan Ünalan Bilim Merkezi’nin 29 Ekim’de açılışının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Türkmen, sağladığı imkanları ile Türkiye’de 1 numara olmaya aday olduğunu ifade etti. Muhtarlardan gelen soruları yanıtlayan Başkan Türkmen, daha yaşanabilir bir Üsküdar için neler yapılması gerektiği konusunda Üsküdarlı muhtarlarla istişare etti.

Reklamı Geç