Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

79 MİLYON CUMHURİYET VE DEMOKRASİ İÇİN TEK YÜREK…

Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve

Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Kadir Topbaş ile 5 milyonu aşan vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (sol 2), eşi Emine Erdoğan (solda) ile Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katıldı. Mitinge, Başbakan Binali Yıldırım (sol 3) ile eşi Semiha Yıldırım (sol 4), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu (sol 5) ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli (sol 6) de katıldı. Programda dua edildi. ( Kayhan Özer - Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin en geniş katılımlı ilk mitingi” olarak tarihe geçen miting, her siyasi görüşten vatandaşı “tek yürek” yaptı. Adeta insan selinin yaşandığı miting alanı, katılımcılarla doldu taştı. Yenikapı’da Alana sığmayan binlerce vatandaş, mitingi gemilerle denizden veya dev ekranlardan mitingi dışarıdan takip etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılarak konuşma yaptı. ( Kayhan Özer - Anadolu Ajansı )

Miting başlamadan önce “15 Temmuz Şehitleri” isimli, darbe girişimini anlatan, Cumhurbaşkanı istanbul sex partner Erdoğan ve siyasi liderlerin darbe gecesi tepkileri ile gazi ve şehitlerin yakınlarının görüşlerinin yer aldığı video izlettirildi. Ardından darbe girişiminde şehit olanların isimleri tek tek okundu. Vatandaşlar da “burada” diye seslendi.

buyuk mtng 3Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından, şehitler için dua edildi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım ile TBMM Başkanı Kahraman’ın konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

buyuk mtng 11Yenikapı’ya sığmayan milyonlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün hain darbe girişiminde 172’si sivil, 63’ü polis, 5’i asker olmak üzere 240 vatandaşın şahadet makamına ulaştığını belirterek, “Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yine o gece kahramanca darbecilerin üzerine yürüyen kardeşlerimizden 2 bin 195 tanesi gazilik rütbesine ulaşmıştır. Tedavileri süren yaralılarımıza Rabbimden şifalar niyaz ediyorum” dedi.

buyuk mtng 6“O gece adeta ölümü öldürerek sokakları, meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız içinden şehitlik ve gazilik şerefine nail olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar” ifadesini kullanan Erdoğan, “Vatan uğruna verilen mücadelede bu rütbelere ulaşabilmek her zaman elde edilebilecek bir ayrıcalık değildir. Ne diyor İstiklal şairimiz, ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı cananı, bütün varımı alsın da hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda!’. 15 Temmuz gecesi meydanları dolduran kardeşlerimizin her birinin vatanımızın korunmasında payı vardır. Onun için diyorum ki 79 milyon olarak hepimizin gazası mübarek olsun. Bu akşam demokrasi nöbetine bir virgül koyuyoruz. Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Çarşamba akşamı inşallah noktayı koyacağız” şeklinde konuştu.

buyuk mtng 10

buyuk mtng 8

buyuk mtng 9

buyuk mtng 5

Reklamı Geç