Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHMET KOYUNOĞLU: ‘KÜRT OYLARIN TEMİNATI BENİM’

Kadıköy’ün Kürt kanaat önderi,

Kadıköy’ün Kürt kanaat önderi, eğitimci Ahmet Koyunoğlu, “Kadıköy’de yaşayan Kürt hemşerilerimizle yaptığım görüşmeler neticesinde olumlu dönüşler aldım. İlçemizde bulunan Kürt oylarının teminatı benim” dedi. 

KURT1Türkiye’de ilk defa yapılacak bir seçim süreci bizi bekliyor. Önümüzdeki seçim sürecinin en önemli yanı ise; ilk defa vatandaşların, yani ‘Cumhur’un kendini yönetecek başkanını seçecek olması. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir diğer önemli konusu ise HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da aday olması. Hal böyle olunca Kürt vatandaşlarımızın oylarının önemini daha da arttı.

KURT2Türkiye her ne kadar çatı altında tek isim üzerinde Ak Parti’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı uzlaştı görüntüsü olsa da, HDP gerçeğini hiçbir zaman unutmamak lazım. Türkiye genelinde yaklaşık yüzde 15 olan Kürt vatandaşlarımızın oylarının yüzde 7’si HDP’ye gitse de Kadıköy’de oran çok daha aşağıdadır. Yani Kadıköy’de yaşayan bu Kürt seçmen, ağırlıklı olarak her zaman Ak Parti’ye sıcak bakmıştır.

hsy23Önemli olan onları ikna edip partiye çekmek. Bunu da başarmak için partinin ileri gelen Kürt kanaat önderini bulup öne çıkarmak. Araştırmacı bir gazeteci olarak ilçede yaptığımız analizler sonucunda karşımıza Kadıköy’ün tanınmış sevilen ismi eğitimci ve işadamı Ahmet Koyunoğlu çıktı.

Şanlıurfa Hilvan İşadamları Derneği 2. Başkanı, eğitimci Ahmet Koyunoğlu, “KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ın Türkiye genelinde yaptığı araştırma sonuçlarına bakacak olursak, Kürt hemşerilerimin oranı İstanbul’da yüzde 15, Kadıköy’de ise yüzde 9.5 olarak karşımıza çıkıyor. Kadıköy’de yaşayan Kürt hemşerilerimizle yaptığım görüşmeler neticesinde olumlu dönüşler aldım. Bu da beni çok memnun etti. Ama ben bununla yetinmeyerek önümüzdeki günlerde kapı kapı hemşerilerimi ziyaret edip Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy isteyeceğim. İlçemizde bulunan yaklaşık 50 bin Kürt seçmenin oylarını partimize getirmem için maddi, manevi ne yapılması gerekiyorsa hep burada olacağım. Bu ‘Kutlu Yol’da dünya liderimiz Sayın Erdoğan’ı Cumhur’un Başkanı yapana kadar bize uyku yok” dedi.

Reklamı Geç