Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALİ BABACAN ÇEKMEKÖY KONGRESİNDEN İKTİDARA YÜKLENDİ..

Partisinin Çekmeköy kongresinde iktidara

Partisinin Çekmeköy kongresinde iktidara yine sert sözlerle yüklenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “AK Parti, mazlumların ahını alan bir iktidar oldu. Ülkemizi bu krizden çıkartmak hayırlısıyla yine bize nasip olacak” dedi. 

Demokrasi ve Atılım Partisi DEVA, ilçe kongrelerini sürdürüyor. Hafta sonu yapılan Çekmeköy kongresi, Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımıyla coşkulu geçti. Kurucu Başkan Av. Abdulkadir Kacemer’in yeniden seçilerek güven tazelediği kongreye DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, İYİ Parti İlçe Başkanı Dilaver Koç, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı, DP İlçe Başkanı Metin Özkan, ÇEKMÜDER Başkanı Yücel Evsen, meclis üyeleri, bir çok STK temsilcisi, bazı mahalle muhtarları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan kongrede geçmiş dönem gelir gider faaliyet raporları ile hesap cetveli oy birliği ile onandı.

Kongrede selamlama konuşması yapan Kurucu İlçe Başkanı Av. Abdulkadir Kacemer, kendisine görev tebliğ edildiğinde ilk iş olarak eve gidip eşiyle helalleştiğini kaydetti. Teşkilatlanma çalışmalarını kısa zamanda tamamlayıp sahaya indiklerini ve toplumun tüm katmanlarıyla içiçe olduklarını anlatan Başkan Kacemer, genç deva ile Çekmeköy’e nefes olduklarını söyledi. İl Başkanı Erhan Erol da konuşmasında Çekmeköy teşkilatı ile çalışmaktan büyük onur duyduğunu ve keyif aldığını dile getirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın gündeminde ise zincir market tartışması, açılan terör soruşturmaları ve KHK’lar vardı. 2016-2020 yılları arasında silahlı terör örgütü suçundan en az 1 milyon 576 bin 566 adet soruşturma başlatıldığını söyleyen Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Haklarını kullanan vatandaşların terörle suçlandığını görüyoruz’ “Türkiye’de birileri, terörle mücadele ediyoruz diye diye, kendi vatandaşıyla kavgaya tutuşmuş. Terör örgütleriyle mücadele etmek, devletin en tabii ve en öncelikli görevidir. Bunlar kırmızı çizgidir. FETÖ’ye, PKK’ya karşı verilen haklı mücadelede bakıyoruz, kurunun yanında yaş da yanıyor. Terörle mücadeleyi sulandıran bir tablo. Temel ceza hukuku prensiplerinin görmezden gelindiğine şahit oluyoruz. Birtakım anayasal haklarını kullanan vatandaşlarımızın terörle suçlandığını görüyoruz.”

‘Sizin gücünüz postacı Ömer’e, öğretmen Ayşe’ye mi yetiyor?’ “Sayın Erdoğan, tüm istihbarat birimleri kendisine bağlı olduğu halde; doğru veya yanlış, eksik veya fazla, istihbarat bilgisinin her türlüsü önünde olduğu halde kendisine soranlara ‘Kandırıldım’ diyor, konuyu kapatıyor. Konu vatandaşa gelince durum hiç umurunda değil. Sayın Erdoğan’a soracak olursanız; 1,5 milyondan fazla kişi, terör örgütü şüphelisi. Kendisine sesleniyorum. 1,5 milyon teröristin olduğu bir ülke olabilir mi? Siz insanların aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Sizin gücünüz postacı Ömer’e, öğretmen Ayşe’ye, esnaf Mehmet’e, akademisyen Şebnem’e mi yetiyor? Bu mu sizin gücünüz? Bu mu sizin adaletiniz? Mazlumların ahını alan bir iktidar oldunuz.”

‘Bu hukuksuz düzene son vereceğiz’ “Biz hukukun, adaletin peşindeyiz. 1,5 milyondan fazla insanın terörle suçlandığı bir ülkede, ciddi bir adalet problemi olduğunu söylüyoruz. Biz, bu hukuksuz düzene son vereceğiz. Türkiye’nin, gücü ele geçirenin zayıfı ezdiği bir ülke olmasına, bir daha asla müsaade etmeyeceğiz. Zayıfların, mazlumların, garibanın tepesinde o yargı kılıcını sallayanların ellerinden o kılıçları alacağız ve kırıp atacağız. Nöbetleşe zorbalığa son vereceğiz.”

‘KHK’lılar kimseden merhamet dilemiyor, adalet istiyorlar’ “Bir devletin, idari bir kararla, sorgusuz sualsiz, vatandaşını işsizliğe, açlığa, yokluğa mahkûm etmesi hangi kitapta yazıyor? Bağımsız ve tarafsız yargı kararı olmadan, kimin nasıl hazırladığı belli olmayan listelerle, yüzbinlerce insanın kamudan ömür boyu menedilmesi, sosyal güvencelerinin ellerinden alınması, ailelerin itibarsızlaştırılması hangi kitapta yazıyor? Yargı kararı olmadan vatan haini olarak fişlenip dışlanmaları, özel sektörde dahi iş bulamamaları hangi vicdana sığar? KHK’lılar kimseden merhamet dilemiyor. Sadece adalet istiyorlar. Sayın Erdoğan ne diyor? ‘KHK meselesi yargının konusudur’ diyor. Yargının konusuysa, yargıdan beraat eden ya da takipsizlik kararı verilenlerin hakları niçin iade edilmiyor?”

‘Küçük ortak ‘Bisküvi fiyatları arttı marketleri suçlayın’ mı dedi?’ “Marketleri düşman ilan ediyorlar. Gerçekten Allah akıl fikir versin. Bu aklı kimden alıyorsa, gerçeklerle bağı tamamen kopmuş durumda. Belli ki birileri kulağına bir şeyler fısıldamış. Artık küçük ortak bakmış, ‘Bisküvi fiyatları arttı, şu marketleri suçlayın’ mı demiş, ne demiş orasını bilemiyoruz. Şimdi de haftanın düşman panosuna marketleri, fiyatları oturttular.”

‘Esnafın zincir marketten şikâyeti fiyatların yüksek değil, düşük olması’ “Sayın Erdoğan’a sormak lazım: Fiyatlar düşükken başarı hükümetin de yükselince mi suçlusu marketler oluyor? Ben gittiğim her ilde, her ilçede esnafımızla sohbet ediyorum. Esnafımız ‘Zincir marketler az sayıda üründe fiyatı düşürüyor, bizi zora düşüyoruz’ diyorlar. Küçük esnafımızın zincir marketlerden şikâyeti, fiyatların yüksek olması değil, düşük olması. Fiyatların artışının temelinde kur artışı var.”

‘Asıl fahiş fiyatlar köprü, otoyol, elektrik, doğalgazda’ “Taraflı cumhurbaşkanının göreve başlamasından bu yana köprü geçiş ücretleri %309, otoban geçiş ücretleri %76 arttı. Elektrik tarifelerindeki artış %168’e, doğalgaz tarifelerindeki artış %196’ya ulaştı. Fahiş etiketler arıyorsanız, asıl fahiş etiketler burada. Bu zamları yapan kim? Sayın Erdoğan, kendi belirlediğiniz fahiş köprü ve otoyol fiyatlarıyla mücadele etmek için kimi görevlendireceksiniz? Haydi, marketlere Ticaret Bakanlığı’nın müfettişlerini saldınız, peki fahiş elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle mücadele etmek için hangi müfettişleri görevlendireceksiniz? Fahiş fiyatların nedeni Sayın Erdoğan’ın ipe sapa gelmez ekonomi yönetimi. Başka yerde aramayın.”

 ‘Ülkemizi krizden çıkartmak hayırlısıyla yine bize nasip olacak’ “Artık bu iktidar döneminin sonuna geliyoruz. Bu iktidarın büyük ortağı da küçük ortağı da müsait bir yerde inecekler. Sayın Bahçeli’nin 2001’de ortak olduğu kriz tablosunu, bu ülke yeniden yaşamadan, emaneti teslim alacağız. Aynı 2002 ve 2009’da olduğu gibi, ülkemizi bu krizden de çıkartmak hayırlısıyla yine hep beraber bizlere nasip olacak.”

Reklamı Geç