Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ANADOLU YAKASINI GEZEN DAVUTOĞLU’NA ÜMRANİYE’DE COŞKULU KARŞILAMA..

Partisinin İstanbul’daki mitingleri kapsamında

Partisinin İstanbul’daki mitingleri kapsamında Anadolu yakasında Beykoz, Ataşehir, Pendik, Tuzla, Sancaktepe, Kartal ve Ümraniye gibi ilçelerde halkla buluşan Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirterek, 6 Haziran Cumartesi’ye kadar 81 vilayeti de gezmiş, görmüş olacaklarını söyledi.

basbakanumraniye87 Haziran seçimleri öncesinde seçim programı kapsamında Ümraniye’ye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ümraniye Meydanı’nı dolduran on binlerce Ümraniyeliye seslendi. İlçe sakinleriyle buluşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’na eşi Sare Davutoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci, Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Mihrimah Belma Satır, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Bölge Milletvekilleri adayları, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu eşlik etti.

basbakanumraniye10Miting alanında kısa bir konuşma yapan  İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu; “Birazdan yeni Türkiye’nin yeni lideri Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Ümraniye’mizde ağırlayacağız. Bunun için hep birlikte heyecanla bu alanı doldurduk ve kendilerini bekliyoruz” dedi. Çakıroğlu; “Bu tarihi anda AK Parti olarak bu alanı dolduran tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, teşkilatıma ve Ümraniyelilere teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Şurada gördüğüm tabloda Ümraniye kararını vermiştir. Ümraniye’mizin kararı istikrarın ve büyümenin kararıdır” diyerek konuşmasını noktaladı.

basbakanumraniye9Belediye Başkanı Hasan Can ise yaptığı konuşmasında; “Ne güzelsiniz ne büyüksünüz. 7 Haziran gibi Türkiye tarihinde unutulmayacak bir zaman dilimine mühür vuruyorsunuz ve imza atıyorsunuz. Bu güzel günde Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanını karşılamak AK Partinin Genel Başkanını karşılamak için burada hazır bulundunuz. İşinizden gücünüzden fedakârlık ederek Ümraniye’nin en büyük meydanını doldurdunuz hepinize müteşekkiriz” dedi. Biz ne dağları ne engelleri aşarak geldik diyen Başkan Hasan Can; “1960’ların, 70’lerin, 80’lerin ve 28 Şubatların, e-muhtıraların o karanlıklarından geçerek ferahlık bir Türkiye’yi yakaladık. Vazgeçer miyiz? Bu Türkiye’den? Bu millet az çekmedi? O karanlık yılları yaşayanlar nasıl bir Türkiye’nin tünellerinden, karanlık dehlizlerinden geçildiğini iyi bilirler. Allah’a şükür olsun, hamdu senalar olsun ki, 13 yıl evvel Türkiye’nin ufkuna ve geleceğine imza atan bir büyük lider Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Onunda önüne çok şeyler koymuşlardı. Muhtar bile olmaz demişlerdi ama Başbakan oldu şimdide Cumhurbaşkanı oldu. 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter Söz Milletindir’ diyen aynı irade böylece millet iradesinin ne anlama geldiğini tüm dünyaya göstermiş oldu. Hem de 9 kez gösterdi! İnşallah 10’uncusnu da gösterecektir” dedi.

basbakanumraniye0Ümraniye’nin Ak Parti’den önce çöplükle anıldığını anlatan Başbakan Davutoğlu, “Burada Ümraniye, çöplükle ve varoşlukla anılırdı. 1993’te malum zihniyetin başta olduğu zamanlarda bir patlamada 38 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Ama şimdi Ümraniye bugün değişimin ve gelişimin örneği olmuştur. Bu Ümraniye ile o Ümraniye arasında hiçbir benzerlik var mı? Çöplükleri kuruttuk mu? Sadece fiziki çöplüğü değil, ahlaki çöplük haline getirmişlerdi memleketi hortumlamalarla, yolsuzluklarla… Hepsine son verdik mi? 1994’te Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın belediye başkanı olması ile İstanbul’un da Ümraniye’nin de kaderi değişti mi? AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin kaderi değişti mi?” ifadeleri meydanı dolduran kalabalık tarafından coşkuyla karşılık buldu.

basbakanumraniye7Başbakan Davutoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Dünyanın en büyük havalimanını kim yapıyor dünyanın üç katlı tünelini kim yapacak? Onlar de ezberledi ama bir daha söyleyelim ‘Onlar Konuşur Ak Parti Yapar’. Sayın Bahçeli Başbakan yardımcısı iken Türkiye IMF’den borç talep ediyordu ve bizi kapılarda süründürüyorlardı. Ondan sonra da tank alıp İsrail’e tamire gönderiyorduk. Şimdi kendi helikopterimizi yapıyoruz. 2023’te bu semalarda milli savaş uçağımız uçacak tabi bu birilerini rahatsız ediyor engellemeye ve durdurmaya çalışıyorlar. Durdurabilirler mi? Avrupa krizle kıvranırken ülke ekonomisi gelişen tek ülke hangi ülke? Yunanistan’ın halini görüyorsunuz biz 6 milyon istihdam ürettik. İnşallah içinde başkanlığında olduğu yeni bir anayasa yapacağız. Çözüm sürecini başarıya ulaştıracağız.”

basbakanumraniye6Davutoğlu, emeklilere, memurlara ve işçilere yönelik yaptıkları, planladıkları proje ve programlardan da bahsederek; “Emeklilerimiz, işçilerimiz memurlarımız rahat etmedikçe biz rahat uyku uyuyamayız.” diyen Davutoğlu, “Bütün memurlarımıza bir kademe artışı verdik. Taşeron işçilerin sorunlarını çözdük. Seçim sonrasında da asli işle taşeron işi kesin bir hatla ayıracağız ve sorunlarını çözeceğiz. Özel güvenlik elamanlarının sorunlarını çözeceğiz” dedi.

basbakanumraniye3MİT TIR’ları ile ilgili açıklamalarına da değinen Başbakan Davutoğlu, bu konuda da şunları söyledi: “Tam seçime girerken tekrar dosyaları açmaya çalışıyorlar. Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Baktılar önümüze geçemiyorlar, dışarıdaki ağababalarına sesleniyorlar. ‘Bu AK Parti var ya Suriye’deki Türkmenlere yardım etti. Suriye halkına yardım etti, bunları bir şekilde cezalandırın.’ Medet ettikleri yer yurtdışında, bizden hesap soracaklar. Allah aşkına biz bu baskılara boyun eğer miyiz? İşte söylüyorum; Türkmenlere yardım ettik, ederiz. Yanımızdaki kardeşimize yardım ederiz, Kürtlere yardım ederiz, Araplara ederiz. Çünkü biz Osmanlı torunuyuz, Selçuklu varisiyiz” dedi.

basbakanumraniye1

basbakanumraniye5

 

Reklamı Geç