Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARAÇ SAHİPLERİNİ KARA KARA DÜŞÜNDÜREN O MESELE AYDINLANDI..

Yaklaşan kış mevsimiyle birlikte

Yaklaşan kış mevsimiyle birlikte araç sahiplerinin kara kara düşündüğü kış lastiği uygulamasının bu yıl zorunlu olup olmayacağı yönündeki bilgi kirliliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama ile giderildi.

Kış mevsimi yaklaşırken özellikle büyükşehirlerdeki araç sahipleri de kış lastiği uygulamasının bu yıl zorunlu olacağı yönündeki haberleri kara kara düşünüyordu. Lastikçilerin de durumu fırsata çevirip kullanıcılara yanlış bilgi vermesi sonucu piyasada oldukça hareketli bir durum oluşmuştu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, özel otomobillerin kış lastiği takmaları zorunluluğu bulunmadığını açıklayarak bilgi kirliliğini giderdi.

Açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerde kış lastiği kullanma zorunluluğunun özel otomobillerde uygulanıp uygulanmayacağı hususunda tereddüdün yaşandığı ve kamuoyunda yanlış bir algının oluştuğu tespit edilmiştir. Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve muhtemel yanlış bir algıya neden olmamak için aşağıdaki hususların açıklanmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bakanlığımızca 01.04.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve maltepecamci.com/ Esaslar Hakkında Tebliğ’ ile 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Hususi olarak tescil edilmiş taşıtların, yani özel otomobillerin kış lastiği takmaları zorunluluğu bulunmamaktadır” denildi. Açıklamada, “Belirtilen tarih aralıklarında il sınırları içerisinde kış lastiği uygulamasının yapılıp yapılmayacağı ile ilgili duyurular da ilgili valiliklerce yapılacaktır” ifadesine yer verildi.

Reklamı Geç