Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘FİDAN KALPLER’ ATAŞEHİR’DE AÇILDI..

Ataşehir Belediyesi’nin merakla beklenen

Ataşehir Belediyesi’nin merakla beklenen Fidan Kalpler Gündüz Çocuk Bakımevi hizmete girdi. Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Küçükbakkalköy Mahallesi’nde bulunan Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde Ataşehirli çocuklar arkadaşlık, dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği öğrenecek.

atasehir kres 3Ataşehir’de 4 katlı bina üzerine 813 metrekare kapalı alana kurulu kreşte, 5 sınıf yer alıyor. Toplam 80 çocuğun eğitim göreceği ve 3-5 yaş arası çocukların kabul edileceği kreşte, yatakhane, oyun parkı ve hobi alanları da yer alıyor. Kreşte çocukların boyama ve resim çalışmalarını yapmaları için tasarlanmış sınıflar da bulunuyor. Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi derslikler, oyun salonları, yemek salonları ve güvenli bir ortamda oyun oynanabilen bahçesi ile miniklerin yeni yuvası oldu.

atasehir kres 2
Çalışan ailelere büyük kolaylık sağlayacak Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde çocuklar için hijyenik bir ortamda, 5 uzman öğretmen, 1 psikolog tarafından okul öncesi sosyal, bilişsel, mental anlamda gelişim göstermelerinin yanı sıra drama, tiyatro, dans, İngilizce gibi alanlarda eğitimler de verilmesi amaçlanıyor.

atasehir kres 4Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, çocukların okul öncesi eğitim görmesinin sonraki eğitim hayatları için önemli bir temel oluşturduğunu belirterek, “İlçemizde çocuklarımızın okul öncesi eğitimi için faaliyete geçirdiğimiz kreşimizde amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şartlarda geleceğe, güvenle hazırlamak. Sadece vakit geçirmelerini değil, öğrenmelerini de istiyoruz. En değerli varlıkları çocuklarını bize gönül rahatlığıyla emanet eden ailelere, kreşimizin hayata geçmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

atasehir kres 5

Ataşehir Belediyesi çoğunluğu çocuklardan oluşan 400 engelli ve ailelerini; deniz, havuz ve tabiatla buluşturdu. İlk uygulamasına geçen yıl başlanan proje kapsamında aralarında daha önce hiç tatile gitmeyen çok sayıda engellinin de olduğu çocuklar ve aileleri 5 gün boyunca unutamayacakları anlar yaşadılar. 100’er kişiden oluşan gruplar, Çanakkale Küçükkuyu’da 5 gün boyunca doyasıya yüzdüler, güneşlendiler ve dinlendiler. Tatil boyunca çocuklarla etkinlik yapılırken, velilerine yönelik de psikolojik danışmanlık hizmeti verilip grup terapisi yapıldı. Hem engelliler, hem de onların tatil sevinçlerine ortak olan aileleri tatil süresince hep birlikte oyunlar oynayıp, danslar edip, şarkılar söylediler. Engellilere eşlik eden Ataşehir Belediyesi çalışanlarının tamamı “Engelliğe Doğru Yaklaşım” eğitimine katılıp sertifika aldılar.

Reklamı Geç