Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİR YENİ ÇAMLICA’DA MOBESE’Lİ ÇÖZÜM..

İstanbul genelinde olduğu gibi

İstanbul genelinde olduğu gibi Anadolu yakasında da bir çok ilçe ve mahallede yaşanan uyuşturucu bağımlılığı toplumu tehdit etmeye devam ederken, Ataşehir Yeni Çamlıca’da güvenlik açısından önemli bir adım atıldı. Bir  süredir asayiş sorunu yaşanan Yeni Çamlıca Mahallesi’ne, Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle MOBESE kameralar takıldı.

ataşehir yeni çamlıca mobese 3Son zamanlarda özellikle uyuşturucu satışı ile gündeme gelen mahallede yaşayanlar, sorunu protesto gösterileriyle gündeme taşıdı. Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Ataşehir Belediyesi sirintepeevleri.com de derhal harekete geçti. Bölgeye monte edilen MOBESE kameralar, suç ve suçluyla mücadele eden güvenlik kuvvetlerine büyük katkı sağlayacak. Uyuşturucu madde ile mücadeleye her zaman destek olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şunları söyledi:

ataşehir yeni çamlıca mobese 1“Daha önce başlattığımız Yeni Hayat projemiz ve merkezimiz ile 13 bin çocuğa ve ailelerine ulaştık. Belediyemizin hayata geçirdiği Yeni Hayat Gençlik Merkezi ile madde kullanımına karşı derin bir mücadele veriyoruz. Ortaokul ve lise öğrencilerini, verdiğimiz ‘Bağımlılık ve Farkındalık’ seminerleri ile bağımlılıktan korumayı amaçlıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen mahalle güvenliğinin mobese kameralar ile artırılması talebine de hemen destek olduk.”

ataşehir yeni çamlıca mobese 2Yeni Çamlıca Muhtarı Fazlı Sarısoy, ilçe güvenlik toplantısında, mahalleye MOBESE kameralar yerleştirilmesini önermişti. Bu istek üzerine Kaymakamlık da Ataşehir Belediyesi’ne talepte bulununca, kameralar monte edildi. Maliyeti Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanan mobese kameralar, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olacak. Kameralar, 24 saat boyunca kayıt yapacak.

Dursunbey Caddesi’ne iki, Reşitpaşa Caddesi ve Erdembey Sokak’a birer olmak üzere toplam 4 MOBESE kamera yerleştirildi, mevcut olan bir mobese kameranın da yeri değiştirildi. Mahalle Muhtarı Fazlı Sarısoy, “Yakın bölgemizdeki kentsel dönüşüm nedeniyle mahallemizin aldığı göçlerle nüfusumuz 16 bin’e dayandı.  Vatandaşlarımız güvende olmadıklarını hissediyorlardı. Talebimizi yerine getiren kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklamı Geç