Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİR’DE FESTİVAL ZAMANI..

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde kültürleri

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde kültürleri dayanışmaya çağıran ve ‘El ele hep güzele’ misyonunu hayata geçiren festival,  ilk adımlarını 24 Eylül- 01 Ekim’de atmaya hazırlanıyor.

Ataşehir’de büyük kucaklaşmaya sayılı günler kaldı. Nazım Hikmet Parkı’nda gerçekleşecek festivalde Sevcan Orhan, Haluk Levent gibi sanatçıların yanı sıra katılan yörelerin pendikarsa.com yöresel sanatçıları da festival programında yer alacak.  Festivalin sloganı ‘El ele hep güzele’ misyonunu amaçlayan  festival komitesi  Sadi Özata,  gazeteci Himmet Kaya, gazeteci- yazar Eylem Aydoğdu ve Şemsettin  Değer,  bu festivali geleneksel hale getirmeyi amaçlıyor. Festivalde Ağrı, Artvin, Amasya, Balkanlar, Bayburt, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kafkaslar, Kars, Kastamonu, Malatya, Ordu, Sinop, Sivas, Tokat, Tunceli, Van  ve Yozgat  il dernekleri olmak üzere toplam yirmi iki  il derneği  yer alıyor. Dernekler festival süresince futbol, yöresel yemek, halk oyunları, yöresel kıyafet gibi birçok dalda birbirleriyle yarışarak festivalin en özel renklerini oluşturmaya hedefliyor.

Tuz Medya  Organizasyon şirketi olarak komite grubu,  festivallerinde  birçok sosyal projeye de yer veriyor. İhtiyaç sahibi 1000 çocuğu tepeden tırnağa giydiren  ‘I. Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’  Ataşehir Kızılay şubesini  kan bağışı için fuaye alanına sekiz gün boyunca konuk ediyor. Ayrıca festival bitiminde komite, kendilerine Anadolu’nun bir okulunu  kardeş okul seçip, orada da 200 ihtiyaç sahibi çocuğu giydirmeyi hedefliyor. Ataşehir Engelliler Derneği ve Ataşehir Yeşilay’da  festivalin en önemli sosyal projeleri  olarak öne çıkıyor. Türkiye’de  ilk defa bu konsepte bir festival olma özelliği taşıyan   ‘I. Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’ ülkenin birçok il ve ilçelerinde de festivallerini yaşatmayı amaçlıyor.

Reklamı Geç