Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİR’DE ÖNCE İFTAR SONRA EĞLENCE

Ramazan ayı dolasıyla Ataşehir’in

Ramazan ayı dolasıyla Ataşehir’in mahallelerinde açık hava iftarları hazırlayan Ataşehir Belediyesi, iftar sonrası da Ramazan eğlenceleri düzenleyecek.

atasramazn2Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının eski Ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için kapsamlı bir etkinlik programı hazırlayan Ataşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinliklerinde önce iftar ardından da Direklerarası Ramazan Şenlikleri olacak. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek açık hava iftar sofralarının ilki 18 Haziran Perşembe günü İnönü Mahallesi Hz. Ebubekir Sıddık Cami önünde kurulacak.

atasramazn1Ataşehir’de Ramazan ayı boyunca verilecek açık hava iftar yemeklerinin ardından mahallelerde geleneksel Ramazan eğlenceleri düzenlenecek. Geçen yıllarda vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Ramazan eğlenceleri, Ramazan gecelerinin adeta bir şenlik havasında geçmesini sağlayacak. Nur Yoldaş, Kartal Kaan, Ozan Çoşkun, Gözde Kırgız ve Çağrı Mengüç tarafından sahnelenecek Direklerarası Ramazan Şenlikleri kapsamında, geleneksel Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezleri; Kavuklu Pişekâr atışması, Meddah Oyunu, Kanto Gösterisi ve Fasıl Heyetinin yanında Ramazan skeçleri ve müzik dinletileri yer alacak.

Ayrıca Ramazan ayı boyunca 3 akşam açıkhava sinema gösterimi olacak. 30 Haziran Salı günü Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde “Mucize” isimli film, 07 Temmuz Salı günü Mustafa Kemal Mahallesi’nde “Düğün Dernek” isimli film ve 15 Temmuz Çarşamba günü Ferhatpaşa Mahallesi Necmettin Erbakan Parkı’nda “Niyazi Dört Nala” isimli film saat 22:00’da Ataşehirli izleyicilerle buluşacak. Sinema gösterimi öncesi sinemaseverlere, şerbet ve dondurma dağıtımı yapılacak. 30 Haziran Salı günü Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde açıkhava sineması gösterimi öncesi 21:30’da Maskot Mehter Yürüyüşü yapılacak.

Reklamı Geç