Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİR’DE RENKLİ ÇEVRE ŞÖLENİ..

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması amacıyla her yıl düzenlenen Ataşehir Belediyesi Çevre Şöleni’nin bu yıl 11.’si yapıldı.

“5 Haziran Dünya Çevre” günü kapsamında gerçekleştirilen şölende bu yıl dünya genelinde yaşanan koronavirüs nedeniyle okullar arası çevreci yarışmalar, oyunlar, atölyeler ve gösteriler yapılamasa da bu günün anlam ve önemini unutmamak adına Ataşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden online atölyeler, Çevre TIR’ı gezisi ve çevre konulu sohbetler yapıldı.

Farkındalık yaratmak amacıyla 4 Haziran Perşembe ve 5 Haziran Cuma günü Çevre TIR’ı orkestra eşliğinde müzikler çalarak Ataşehir’in mahallelerini gezdi. Çevre TIR’ı üzerinden; doğal enerji kaynaklarının korunması, atıkların kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşüm konularında bilinçlendirme ve farkındalık kazandırmak amaçlı vatandaşlara anonslar yapıldı.

Bu özel günde çocuklar da unutulmadı. Ambalaj atığı şekilde giyinmiş maskotlar, çocuklara ambalaj atıklarının değerlendirilebilir birer kaynak olduğu ve geri dönüşümün önemi konusunda bilgilendirici kitaplar dağıttı. Aynı zamanda maskotlar çocuklarla birlikte şarkı söyleyerek bu günü kutladılar.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, “Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler ve sosyal mesafe kuralları gereği hem Dünya Çevre Günü’nü hem de çevre şölenimizi farkı şekilde kutluyoruz. Bu süreç bizlere doğanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Sosyal izolasyon amacıyla tüm dünyanın evine çekildiği bu süreçte doğanın yeniden uyandığına ve canlandığına hepimiz tanıklık ettik.. Ataşehir Belediyesi olarak gelecek nesillere yaşanabilir, sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

6 Haziran Cumartesi akşamı saat 21.00’da Ataşehir Belediyesi’nin instagram hesabı üzerinden; Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Bağdatlıoğlu Kartal, “Yeşillenen Sohbetler” başlıklı çevre konulu sohbet gerçekleştirecekler.

Reklamı Geç