Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİRLİLER HAFTA SONU HAMSİ ŞENLİĞİ’NDE ÇOŞTU..

Ataşehir Belediyesi’nin, Artvinliler Derneği

Ataşehir Belediyesi’nin, Artvinliler Derneği ve Karadeniz sivil toplum platformlarıyla birlikte düzenlediği “Hamsi Şöleni” Pazar günü Küçükbakkalköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Şenlikte coşan binlerce Ataşehirli, eğlenceli anlar yaşadı..

ataşehir hamsi festivali 7Yağmurlu havaya rağmen Prestij Caddesi üzerinde gerçekleşen şenliğe Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi. Şölen kemençe, tulum ve akordiyon müziği eşliğinde vatandaşlara hamsi ikramıyla başladı. Karadeniz yöresi halk oyunları ekibinin sahne almasının ardından, Ataşehir Artvinliler Derneği Başkanı ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Akın Orhan ile TBMM Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi konuşma kürsüsüne çıktı.

ataşehir hamsi festivali 6Kürsüde söz alan bir diğer isim de CHP Meclis Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay’dı. Altay, konuşmasında anlattığı Temel Fıkrası ile vatandaşları güldürdü. Karadenizli olmanın verdiği mutluluğa vurgu yapan Altay, fıkrayı şu şekilde anlattı. “Temele sormuşlar; Karadenizli olmasaydın ne olurdun? Temel cevap vermiş; vallahi çok mahcup olurdum”

ataşehir hamsi festivali 3Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yağmurlu havaya vurgu yaparak  “Fazla konuşma yaparak sizi burada bekletmek istemiyorum. Tüm vatandaşlarıma katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

ataşehir hamsi festivali 8Başkan Battal İlgezdi ile tüm konuşmacılara plaket ve Karadeniz’in yöresel minyatür tulumu hediye edilmesinin ardından, İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ta birer konuşma yaptı.

ataşehir hamsi festivali 4Konuşmaların tamamlanmasının ardından, Türkiye’nin ilk kadın tulum sanatçısı ve aynı zamanda tulum öğretmeni olan Filiz İlkay Balta sahne aldı. Tulum enstrümanıyla eğlenmeye başlayan vatandaşların bir kısmı alkış tutarak eşlik ederken, bir kısmı da horon oynadı.

ataşehir hamsi festivali 2Sanatçı Filiz İlkay Balta’nın ardından, sevilen sanatçı Resul Dindar da Ataşehirlilere unutulmaz bir konser verdi. Sevilen şarkılarıyla Karadeniz rüzgârını Ataşehir’de estiren Dindar, vatandaşlara coşkulu bir gün yaşattı. Konserin ardından vatandaşlar, şenlik alanından mutlu bir şekilde ayrıldı.

ataşehir hamsi festivali 10

ataşehir hamsi festivali 9

ataşehir hamsi festivali 5

Reklamı Geç