Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AYGAD, YENİLENEN YÖNETİMİ VE İMAJIYLA SAHAYA İNDİ..

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) olağanüstü genel kurulunun ardından belirlediği yeni yönetim kadrosuyla sahaya indi. İlk ziyaretlerini gerçekleştiren AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve yönetimi “mesleğimizin hak ettiği saygınlığı kazanması ve korunması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

AYGAD gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulunun ardından Başkan seçilen Ahmet Işıkdağ’ın öncülüğünde usta gazetecilerden oluşan yeni yönetim kadrosuyla sahaya indi. İlk ziyaretini Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Sultanbeyli ilçe Kaymakamı Metin Kubilay’a gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Başkan Işıkdağ, gazeteciler olarak kamuoyunun sesi ve vicdanı olacağız. Bu bağlamda özellikle yerel yönetimlerle birlikte bulunduğumuz bölgeye değer katmak için mesleğimizin gerekleri doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandırmaya ve her kurumun kapsını çalmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN IŞIKDAĞ, “GAZETECİLİĞE AYKIRI DAVRANANLAR YER EDİNMEYECEK”

Ziyarette konuşan Başkan Işıkdağ, bölgede gazetecilik kimliğini kullanan fakat yakından uzaktan bu meslekle ilgisi olmayan kişilerin bölgeye vereceği zarara dikkat çekerek uyarıda bulundu. Işıkdağ, “Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyetinin de amacı yasal ve vicdan çerçevesi içerisinde ilişkiler kurmak. Gazetecilerin amacı, meslek etiği kapsamında kamuoyunu bilgilendirmek ve kamuoyunun haber alma hakkı çerçevesinde mesleğini ircaa etmektir. Üzülerek şunu belirtmek istiyorum, yaptıkları hareketlerle toplumdan dışlanan, toplumda kendilerine bir yer edinemeyen kişiler maalesef bir tanıdığının adına imtiyaz belgesi alarak kendine genel yayın yönetmeni süsü veren ve ‘ben gazeteciyim’ diyip toplumda kendine yer edinmeye çalışıyorlar. Çok acıdır ki toplumun büyük bir kesimi bilmeyerek de olsa bunları benimser hale geliyor. Mesleğimize aykırı olan ve tamamen mesleğimizin gereklerini yerine getirmeyen kişi ve kurumları kamuoyunu yanıltmamaları için hep birlikte uzak tutacağız” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ, YEREL YÖNETİMLERLE BİRLİKTE BÖLGEYE DEĞER KATMAK”

AYGAD’ın çalışmalarını hızlandırmasıyla birlikte yaptığı ziyaretlerin önemli olduğu ve birlikte bölgeye değer katacağının altını çizen Başkan Işıkdağ, “amacımız özellikle yerel yönetimler ile birlikte istişarelerimizi arttırarak bölgede yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında birlikte hareket etmektir. AYGAD yönetimi Anadolu yakasında bulunan 14 ilçede, mesleğini icra eden usta gazetecilerden oluşuyor. Her bir gazeteci arkadaşımız çalıştıkları bölgeyi iyi analiz ederek sorunlarını gündeme getirmeye çalışıyor. Yerel yönetimlerin gazetecilerle kuracağı ilişkiler ile bölgeye olumlu anlamda değer katacağına inanıyoruz. Yerel yöneticilerin doğru yapacakları her şeyde yanlarında olacağımızı belirtmek isteriz” dedi.

BAŞKAN KESKİN; “ELEŞTİRİYE AÇIK OLMALIYIZ”

İlk olarak Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i ziyaret eden AYGAD heyetinin ziyaretinden memnun olduğunu ifade eden Başkan Keskin, yapılan eleştirileri kıymetli bulduğunu belirterek “bu meslek dışında başka hiçbir alanla ilgilenmeyen başka hiçbir ticari arena da bulunmayan kişilere ben daha da farklı bir gözle bakmaya çalışırım. Bu vesileyle uzun zaman bu meslek içerisinde olanların dernek üzerinden ısrarla Türkiye de daha iyi bir statünün kazandırılması için bir gayretin içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Zaman zaman bazı gazeteci arkadaşlarımız bizi eleştiriyor. Ama ben neden eleştiriyorlar diye bir sitemde bulunmuyorum. Özellikle yerel yöneticiler olarak eleştiriye açık olmalıyız” ifadelerini kullandı. Başkan Keskin, konuşmasını Sultanbeyli’nin birinci sorunu olan mülkiyet problemine değindi. Uzun uğraşlar sonucu Sultanbeyli’nin tapu sorununun çözüldüğünü ifade etti. Keskin, hisseli tapuların tamamının Sultanbeyli Belediyesinin elinde olduğunu belirtti. Keskin “teknik çalışmaları tamamlanan bölgelerde tapu dağılımı yapılacak. Kısa bir sürede ilçemizin tapu diye bir sorunu kalmayacak” dedi.

KESKİN : “İSTANBUL’UN FETHİ AYDOS KALESİYLE BAŞLAMIŞTIR”

Belediye olarak Dünya kültürel mirasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalar da yaptıklarını belirten BaşkanHüseyin Keskin, “Aydos kalesini hemen hemen herkes duymuştur ama belki de çoğunuz görmemişsinizdir. Biz Aydos Kalesinin restorasyon çalışmalarına başladığımızda kalenin üzeri tamamen bitki örtüsü ile kaplanmıştı ve çok harap bir durumdaydı. Bu çok önemli Bizans eseri, İstanbul’un fethinden yaklaşık yüzyıl önce fethedilmiş bir kaledir. Merhum Halil İnancık’ın ‘İstanbul’un fethi Aydos kalesiyle başlamıştır’ Sözleri bu eserin önemini bize hatırlatıyor. Sultanbeyli Belediyesi olarak bu restorasyon çalışmalarında İstanbul Valiliğimizin de desteği çok fazla oldu. Çünkü yaptığımız her iki ihalede de başta yüzde 50’sini, ikincisinde de yüzde 70’lik bir kısmını karşıladılar. Bakanlıklarımızın da desteğiyle restorasyonumuzu tamamladık” şeklinde konuştu.

KUBİLAY: “TOPLUM YARARINA UYUMLU ÇALIŞMALIYIZ”

AYGAD yönetimi ikinci ziyaretini Sultanbeyli İlçe Kaymakamı Metin Kubilay’a yaptı. Ziyarette konuşan Başkan Işıkdağ, “sizin yapmış olduğunuz sağlıklı çalışmaları bizde kendi kurumlarımız aracılığıyla sağlıklı bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek, kamuoyunun rahatsız olduğu sorun ve sıkıntıları da sizlere sağlıklı bir şekilde iletmek noktasında bir aracı olarak görülebiliriz. Yani bir nevi sizin sağduyunuz, toplumun da sesiyiz” dedi. Ardından konuşan Kaymakam Kubilay, “yaptığımız hizmetler ülkemizin, kamuoyunun menfaati içindir. Ben 26 yıldır kaymakamlık yapıyorum. Türkiye’nin her yerinde çalıştım. Siz çok değerli basın mensuplarıyla karşılıklı saygı çerçevesinde yıllarca çalıştım. Tek temennim siz değerli basın mensuplarıyla da dayanışma içerisinde çalışmak” diye konuştu. Kaymakam Kubilay, AYGAD’ın yeni yönetimini tebrik edip başarılar diledi.

Reklamı Geç