Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balparmak Apitera’dan Eczacılara Özel Eğitimler..

Apitera, Alphega iş birliğiyle

Apitera, Alphega iş birliğiyle Balparmak Kampüs’te gerçekleştirdiği “Apiterapi İle İyi Yaşam” eğitiminde, eczacılara apiterapi, Apitera Plus Ailesi, Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM iş birliğiyle geliştirilen yeni eczane ürünleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Balparmak’ın iyi yaşam markası Apitera ve Alphega iş birliğiyle eczacılara yönelik düzenlenen “Apiterapi ile İyi Yaşam” başlıklı eğitim Balparmak’ın İstanbul Çekmeköy’de bulunan Kampüs’ünde gerçekleştirildi. Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü Dr. Emel Damarlı moderatörlüğünde, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada sözcülüğünde düzenlenen eğitime 40 eczacı katıldı. 3 saat süren eğitimde,  Prof. Dr. Erdem Yeşilada apiterapinin farmakolojik ve klinik etkinliği, apiterapide güvenli kullanım, virüs ve  bakteri enfeksiyonlarına karşı etkin ve bilimsel bulgulara dayalı bir ürünün nasıl geliştirilebileceği, apiterapi ve fitoterapi kombinasyonunun etkileri gibi birçok konuyu ele aldı ve eczacıların merak ettiği soruları yanıtlandı. Eğitimde tüm Apitera Plus ailesi ürünlerin tanıtımı ile birlikte özellikle Tübitak MAM ve Balparmak Ar-Ge Merkezi işbirliği ile geliştirilen Apitera Plus Propolisli Sprey, yetişkinlere yönelik Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklara yönelik Apitera Plus Propolis Çocuk ürünlerinin özelliklerine değinildi. Ürünlerde kullanılan propolis ekstratının, ham propolisin hidro alkolik ortamda ekstrakte edildikten sonra, ortamdan alkolün uzaklaştırılması sonucu elde edildiği, ürünlerde Türk Farmakopisine uygun standardize propolis ekstraktı kullanıldığı vurgulandı.

Apitera Plus Propolisli Sprey;  propolis, çörekotu  yağı, kekik uçucu yağı, nane uçucu yağı, adaçayı uçucu yağı, limon uçucu yağı  ve ıtır uçucu yağı gibi doğal bileşenler ve E vitamini içeriyor. Hijyenik, oksijen geçirmeyen ve kullanım kolaylığı sağlayan ambalajı sayesinde tavsiye edilen tüketim tarihine kadar hedeflenen etken madde dozları korunuyor ve kolayca taşınabiliyor. Yetişkinlere yönelik Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklara yönelik Apitera Plus Propolis Çocuk ürünleri, Türk farmakopisine uygun propolis ekstraktı içermesinin yanısıra son üründe taşıyıcı olarak su içeriyor. Her iki üründe bulunan C vitamini,  bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkıda bulunuyor. Suda çözünen ve yumuşak içimi ile öne çıkan Apitera Plus propolis ürünleri  yiyecek ve içeceğe ilave edilerek kullanılabiliyor. 8 adet tek kullanımlık saşe içeren özel ambalajılarında satışa sunulan propolisli Apitera Plus ürünler, standardize, tek kullanımlık ve pratik ambalajları sayesinde cepte ve çantada kolaylıkla taşınabiliyor. Oksijen ve ışıkla teması kesen özel ambalajları tavsiye edilen tüketim tarihine kadar hedeflenilen etken madde miktarlarını korumayı sağlıyor.

Apitera hakkında:

Balparmak’ın iyi yaşam markası Apitera ürün ailesi, Balparmak Ar-Ge Merkezi’nde yürütülen ürün geliştirme çalışmaları sonucunda bal ve arı ürünleri kapsamında yenilikçi, takviye edici gıda kategorisinde yer alıyor. Arı ürünlerini standardize etken madde içeren özel bitki ekstraktları ile buluşturan Apitera serisinin vitamin ve mineral katkılı olan ürünleri ise Apitera Plus adını taşımaktadır. Apitera ürün ailesinde; Apitera Zen,  Apitera PLUS Zen; Apitera Up, Apitera Plus Up; Apitera Mind, Apitera Plus Mind; Apitera Dox; Apitera Gest; Apitera Kids Muzlu; Apitera Mix Portakallı; Apitera Plus Mix;  Apitera Plus Kids’in yanı sıra Apitera Plus Propolisli Sprey, yetişkinlere yönelik Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklara yönelik Apitera Plus Propolis C vitaminli ürünleri bulunuyor.

Reklamı Geç