Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPE’DE ‘BARIŞ VE DOSTLUK’ RALLİSİ..

Sancaktepe Paşaköy Bağlar Mevkii

Sancaktepe Paşaköy Bağlar Mevkii Fidanlık alanında gerçekleşen organizasyon kapsamında 20 farklı ülkeden 550 sporcu 260 klasik araç barış için 11 bin 500 kilometre yol katedecek.

sancaktepe ralli 4Avrupa Birliği Bakanlığı’nın himayesinde, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nin desteğiyle düzenlenen ralli, 30 Nisan’da Almanya’nın Bavyera eyaletinin Oberstaufen kasabasında başladı. Dostluk ve barış amaçlı ralli iki etapta düzenlenecek ve katılımcılar 11,5 bin kilometre yol yapacak. Katılımcılar ilk etapta Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan’ı geçtikten sonra Türkiye’ye giriş yaptı. Rallinin ikinci etabı İstanbul’dan başlayıp, Türkiye’nin çeşitli illerinden geçtikten sonra Muğla Dalyan’da sona erecek.

sancaktepe ralli 5Ralli’nin Sancaktepe ayağına katılan Belediye Başkanı İsmail Erdem, dostluk ve kardeşliği pekiştiren bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Erdem, “Burada Avrupa ülkelerinden çok farklı ülkelerden ralliciler var. Kendi ifadelerine göre uluslararası dostlukların, milletlerarası barışın daha pozitif hale dönüşmesi adına Avrupa’dan yola çıkmıştır. Araçlarında çocuklara yönelik oyuncaklarına varana kadar hediyeleşmelerini o bölge insanlarıyla yapıyorlar ve ülkelerine dönüyorlar. Bunu yardımlaşma köprüsü olarak değerlendirmek lazım ama işin özünde manevi olarak devletlerin birbirine yakınlaşmasını esas alıyor” dedi.

sancaktepe ralli 7Etkinliğin Türkiye’ye yaptığı katkılara da değinen Başkan Erdem Erdem, “Organizasyon hem ülkemizin Avrupa çapında daha yakın tanınmasını, burada kendilerine ev sahipliği yaparken kazandıkları dostlukları döndükten sonra çevrelerine aktaracaklar. Bu ralliye katılan insanlar sosyal çevresi geniş olan insanlar. Bu da ülkemizin bir nevi uluslararası arenadaki reklamına vesile oluyor” diye konuştu.

sancaktepe ralli 6

sancaktepe ralli 2

sancaktepe ralli 3

sancaktepe ralli 1

Reklamı Geç