Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BARUT FIÇISI”NIN İLK GÖSTERİMİ MSKM’DE YAPILDI..

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Barut

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Barut Fıçısı” adlı oyununun ilk gösterimi Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde yapıldı.

Makedon yazar Dejan Dukovski’nin kaleminden çıkan 11 kısa hikâyenin sahneye konduğu oyunun yönetmenliğini Yıldıray Şahinler yapıyor. Savaşın öldüremediklerini dönüştürdüğünü ve şiddetin nasıl bireysele evrildiğini anlatan oyunda Erkan Can, Yıldıray Şahinler, Ruhi Sarı, Aşkın Şenol, Faruk Akgören, Aytek Önal, Rüya Önal ve Başak Gümülcinelioğlu rol alıyor. Balkanlarda savaş sonrası yaşamı konu edinen “Barut Fıçısı” yıllarca süren dostlukların, arkadaşlıkların nasıl bir anda şiddete teslim olduğunu trajikomik bir şekilde anlatıyor.

Prova aşaması Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen ve perdelerini ilk kez MSKM’de açan “Barut Fıçısı” adlı oyunun ilk gösterimi için bir de pasta kesildi. Oyun sonrası Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Belediye Meclis Üyeleri İnan Bektaş ve Süleyman Karadağ ile Ataşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Oben Özkal ve MSKM İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

Reklamı Geç