Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN ERDEM’E ÖDÜLÜNÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VERDİ…

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl hayata geçirilen ‘Yerli, Milli ve Şuurlu Gençlik’ projesi, 5.si düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Türkiye genelinde ikinci oldu. İkincilik ödülünü Belediye Başkanı İsmail Erdem Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

sancaktepe odul 7Bu yıl 5.’si düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla Ankara’da  gerçekleşti. ‘Ufuklar Seni Bekliyor” isimli tanıtım filminin gösterimi ile başlayan programda ‘Gençlik ve Belediye’ konulu Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun açılış konuşmasını AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki yaptı. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca, 13 – 14 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda bu yıl ‘Gençlik ve Belediye’ konusu işlendi.

sancaktepe odul 5Sempozyum’da Yerel Yönetimler ‘Gençlik ve Belediye’ Yarışmasında dereceye giren belediyelere Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından ödülleri takdim edildi. ‘Yerli, Milli ve Şuurlu Gençlik’ temalı yarışmada ikinci olma başarısı gösteren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

sancaktepe odul 6Başbakan Ahmet Davutoğlu  büyük coşku altında gerçekleştirdiği konuşmasında; “Şehrin bütün işlevselliğini yansıtan kent konseyleri kurmak, onlarla istişarelerde bulunmak ve böylece şehrin işlevsel bütünlüğünü sağlamak hepimizin görevidir. Şehirlerimizde mimariyi her yönüyle göz önünde bulundurmak, mekana yansıyan bir estetik oluşturmak bizim görevimizdir. Biz AK Parti iktidarları olarak şehirlerin tarihi kimliğinin bozulmasına asla izin vermeyiz” dedi.

sancaktepe odul 85 prensibe dikkat edilmesini isteyen Davutoğlu; “Birincisi şehir aidiyeti, şehir aidiyeti olmadan şehir gelişmez, şehir geleceğe hazırlanamaz. Bugünkü tema itibarıyla da şehir aidiyetinin gelişmesinin en öncelikli şartı gençlerimizin, şehirlerimize sahiplenmesini sağlamaktır. İkincisi nezaket, şehir atmosferinde komşuluk ilişkilerini şehrin nezaketini, şehrin ahlakını yansıtmak. Üçüncü husus, şehir kültürünün muhafazasıdır. Şehir kültürünü siz inşa edeceksiniz. Şehir kültürünü belediye başkanlarımız temsil edecek. Dördüncüsü şehir ahlakı ve adalet. Şehirde adalet ile hükmedeceksiniz ve nihayet beşincisi de ehliyet ve liyakat. Şehir idaresi aynen devlet idaresi gibidir. Ancak ve ancak ehliyetle, liyakatla taçlanır”dedi.

sancaktepe odul 3Türkiye genelinde sosyal sorumluluk alanında Genç Gelecek ve Mutlu Evler projeleri ile beraber üçüncü bir ödül almanın onurunu ve gurunu yaşadığını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Bir yıldır yoğun çalışmalarımız neticesinde  hayata geçirdiğimiz projemiz; medeniyetimizin yeniden ihyasında görev alacak Milli ve Manevi değerlerine bağlı yeni bir gençliğin adıdır. İlklerin belediyesi olarak, bugüne dek daima daha yeniyi ve iyiyi aradık. Belediyeciliği sadece altyapı ve üstyapı yatırımlarından ibaret görmeden, hayatın her alanında hizmet vermeyi amaç edindik. Eğitim, bu amacımızın baş aktörü olarak, büyük bir önem arz ediyor. Bugün Sayın Başbakanımız tarafından aldığımız ödül ‘Yerli, Milli ve Şuurlu Gençlik’ projesinde hayata geçirdiğimiz ‘Sancaktepe Eğitim Modelimizde’ bizlerle birlikte yürüyen eğitimcilerimize, evlatlarımıza ve görev alan arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

sancaktepe odul 4

sancaktepe odul 2

sancaktepe odul 1

Reklamı Geç