Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN KILIÇ’TAN MALTEPELİLER’E ÇİFTE MÜJDE..

Maltepe’de yaşayan Tokatlılarla bir

Maltepe’de yaşayan Tokatlılarla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  “İlçe meydanını rahatlatmak için sunulan projemiz Büyükşehir’in gündeminde. Ayrıca Gülsuyu-Gülensu planları da öncelikli gündeme alındı. Planların 90 gün içerisinde Büyükşehir Meclisi’nden geçmesini bekliyoruz” dedi.

9152900

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dernekler buluşması kapsamında Tokat Turhal Kat Kasabası Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esenkent Mahallesi’ndeki dernek yerleşkesinde düzenlenen buluşmaya Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, Esenkent Mahalle Muhtarı Sultan Şahin, Dernek Başkanı Abdullah Özseven, üyeler ve vatandaşlar katıldı. Esenkent’te belediye tarafından yapılan çalışmaları anlatarak konuşmasına başlayan Ali Kılıç, “Sizler hemşeri dernekleri olarak ilçemizin heyecanına heyecan katıyor, Anadolu kültürünün farklı renklerini Maltepemize taşıyorsunuz. Sanki bir ailenin fertleri gibi birbirinizle hemşerilik ilişkileri geliştiriyorsunuz. Sizleri çok önemsiyoruz, sabahın erken saatlerinde yapılan toplantılara katılamayan ya da bizlerle bir şekilde görüşme imkanı bulamayan vatandaşlarımız için buradayız” diye konuştu.

9675141

MEYDAN İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Seçim bildirgelerinde ilçenin en önemli sorununun trafik olarak tespit edildiğine dikkat çeken Kılıç, Maltepelilere müjde vererek şunları söyledi: “Anakent Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile görüştük, Maltepe Meydan projemiz için talimat verilmiş, sanıyoruz ki yakın bir zamanda çalışmalar başlayacak ve ilçemiz modern bir meydana kavuşacak. Yine sizlerin bir diğer en önemli sorunu kentsel dönüşüm ve imar. Bu konuda da sizlere kolaylık sağlayacağız. Öncelikle ada bazlı dönüşüm istiyor ve sizler komşularınızla anlaşırsanız birlikte müteahhite evinizi verin, yok anlaşamazsanız tek başınıza yapın diyoruz. Bu da olmazsa belediye olarak devreye giriyor ve uygun kredilerle evinizi biz yapıyoruz. Gülsuyu ve Gülensu planlarını halka danışarak yaptık, bu planların 3 ay içerisinde yani 90 günlük bir zaman zarfında Büyükşehir Meclisi’nden geçeceğine inanıyoruz. Şu an Meclis gündemine öncelikli olarak alındı. Bunu müjdesini de vermek istiyorum. Ayrıca otopark, yer altı çöp konteyneri, yağmur suyu sistemi ve güneş enerjisi panellerini yeni yapılan binalarda zorunlu hale getirdik.”

maltepe cifte mujde 424 SAAT AÇIK KREŞ

Uyuşturucuyla mücadele merkezi, kreşler, sportif faaliyetler ve kültür-sanat etkinlikleri, kadınlara yönelik olarak kurulan atölyeler ve yapılan çalışmalar ile Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesinden bahsederek konuşmasını sürdüren Başkan Kılıç, “Başıbüyük’te inşa ettiğimiz yaşam merkezinde bir ilki gerçekleştirerek, 24 saat açık olacak kreşi hizmetinize sokacağız. Böylece aileler buraya çocuklarını bırakabilecek. Üstelik 2-3 saat içerisinde alabileceği gibi ertesi gün de alabilecek. Ayrıca gözünüz arkada kalmasın diyerek kurulacak bir kamera sistemiyle, 24 saat bu kreşlerimizi cep telefonunuzdan izleyebileceksiniz” dedi. Çevre, trafik, altyapı, kentsel dönüşüm ve imar sorunlarının tartışıldığı toplantıda Kılıç, kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan hizmeti herkese götürdüklerini ve “Daima sevgi kazanacak” sloganını şiar edindiklerini belirterek, konuşmasını sonlandırdı.

10686051

Reklamı Geç