Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN KILIÇ’TAN MALTEPE’YE MÜJDE..

Maltepe Belediye Başkanı Ali

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Dünya Tiyatrolar Günü”nde Maltepelilere iki müjde birden verdi. Başkan Kılıç, “Maltepe Belediyesi Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi’ni genç tiyatrocuların kullanımına açacak ve amatör olarak halk tarafından burada oyunların sahnelenmesini sağlayacağız. Ayrıca Maltepe’nin merkezinde, bugünkü Organik Pazar’ın olduğu alanda Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin yapımına başlayacağız” dedi.

MALTMJD1Maltepe Belediyesi “Halk Buluşmaları” İdealtepe Mahallesi ile devam etti.    Belediye Başkanı Ali Kılıç, 06.00’da başlayan toplantıda mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İdealtepe Mahalle Muhtarı Nazif Bel’in de katıldığı halk buluşmasında, altyapı, imar, otopark, ulaşım, kentsel dönüşüm, kültür merkezleri ve spor alanı sorunları tartışıldı. Maltepe Belediyesi Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi’nde, amatör oyuncuların oyunlarını sahneleyebilmeleri için olanak yaratacaklarını da açıklayan Başkan Kılıç, “Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde uzun bir dönem ücretsiz etkinlikler düzenliyoruz. Birçok sanatçıyı Maltepelilerle buluşturduk. Özellikle Fazıl Say ve diğer önde gelen sanatçılarımıza Maltepelilerimizin gösterdiği ilgi bizleri de memnun ediyor. Öğretmenevi ile ilgili sorular geldi. Burayı Fikret Otyam Müzesi’ne dönüştüreceğiz. Yine burada kültürel etkinlikler düzenlendiği gibi, amatör ressamlarımız da sergilerini açabilecek. Ayrıca Maltepe’nin merkezinde, bugünkü Organik Pazar’ın olduğu alanda Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin yapımına başlayacağız. Burada da halkımız, kadınlarımız ve gençlerimiz kendilerini gösterme imkânı bulacak” diye konuştu.

MALTMJD2“BİREYSEL DEĞİL, TOPLUMSAL ÇIKAR”

Semt pazarlarından tutun da, herhangi bir alan ya da yerin taşınması ve boşaltılmasında halkla sürekli iç içe ve diyalog halinde olduklarını kaydeden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Beşçeşmeler’de restorasyon projemiz devam ediyor. Meydanı boşalttık, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattının merkez istasyonu Maltepe. Bu da şu demek; buranın nüfusu artacak, buraya gelenler artacak. Dolayısıyla yeni yaşam alanları yaratmak durumundayız. Kentsel dönüşüme gelirsek, ada bazında kentsel dönüşüm yapmamız gerekiyor. Açık söylüyorum, parsel bazında kentsel dönüşüm Maltepe için intihardır. Vatandaşlarımızın bu konuda bireysel çıkarlarını değil, toplumsal çıkarları düşünmeleri lazım. Yani toplumsal çıkarlarda buluşmalıyız. Yine ruhsat vereceğimiz yeni binalarda yağmur suyunu depolayacak sistemler, güneş enerji panelleri, otopark ve çöplerin yer altına alınması zorunlu olacak.”

MALTMJD3M’EXPO’YA İDEALTEPE DESTEĞİ

Son olarak Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesinden de bahsederek, bu proje için imza kampanyası düzenlendiklerini söyleyen Kılıç, “Bu imza kampanyasına 500 bin Maltepelinin destek vermesini istiyoruz. Bu fuar projesi için toplumun çeşitli kesimleriyle toplantılar yaptık. Şu an çözüm ortağımız Münih Fuarı’ndan yetkililer mühendislerimizle alanda çalışıyor. Bu proje bittiğinde binlerce insanımız iş bulacak. Böylece Maltepe’nin bir vitrini, bir yapısı olacak. Yöneticilerin, insanlarımızın olaylara bakış açısı değişecek. 20 bin İdealtepelinin imzasını istiyorum. Bu proje, Maltepe’de kaybolan umutlarımızı da yeşertecek, çocuklarımızın geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak. M’Expo’ya esnaflar ve İstanbullu muhtarlarımız da destek verdi” dedi. Kılıç’tan sonra konuşan İdealtepe Mahalle Muhtarı Nazif Bel de, Kılıç’a M’Expo konusunda gereken desteği vereceklerini ve bu projenin önemli bir vizyon projesi olacağını söyledi.

MALTMJD4

Reklamı Geç