Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN POYRAZ’DAN ULUS PAZARI ESNAFINA CUMARTESİ MÜJDESİ..

Yerel basın buluşmasında Metro,

Yerel basın buluşmasında Metro, Çekmekule Seyir Terası, 3. Köprü bağlantı yolları ve Taşdelen Meydan Düzenlemesi gibi projeleri değerlendiren Başkan Ahmet Poyraz; gazetemizin gündeme getirdiği Ulus Pazarı’nın Kapalı Pazar Alanı’na taşınması ile Cumartesi’den hafta içine alınacağı yönündeki kaygılara ilişkin; “Bizim de gönlümüz Cumartesi’den yanadır. Çünkü Cumartesi Ulus Pazarı’nın hem müşterisi hem de esnafı için alışılagelmiş bir gündür” diyerek esnafa sevindirici bir mesaj verdi.

poyraz basin 3Geçtiğimiz hafta kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölge yerel basın mensuplarını kahvaltılı davette ağırlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek ilçe genelinde gerçekleştirdikleri hizmet ve yatırımlara ilişkin soruları cevapladı. Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, Basın Yayın Müdürü Nevzat Hartomacıoğlu, Özel Kalem Müdürü Osman Orhan ve basın büro personeli ile birlikte yerel basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Başkan Poyraz, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bölge halkının dört gözle beklediği Metro’nun takribi 29 Ekim 2016 gibi hizmete açılacağını kaydeden Başkan Poyraz, Çekmekule, 3. Köprü bağlantı yolları ve Taşdelen Meydan Projesi’nin geldiği son aşamaları değerlendirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Çekmeköy Belediyesi’ne devri ile önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi planlanan Kapalı Pazar alanına da değinen Başkan Poyraz, “İçerisinde muazzam bir alışveriş altyapısının olacağı Kapalı Pazar alanımız İstanbul’da ilk ve tek olacak” şeklinde konuştu.

poyraz basin 1BAŞKAN POYRAZ; “BİZİM DE GÖNLÜMÜZ ULUS PAZARI’NIN CUMARTESİ GÜNÜ KURULMASINDAN YANADIR”

Bir süre önce gazetemizin gündeme getirdiği Ulus Pazarı’nın Kapalı Pazar alanına taşınması ile birlikte Cumartesi gününden hafta içine alınacağına yönelik kaygılara da cevap veren Başkan Ahmet Poyraz; “Bir kere şunu açık ve net olarak ifade etmeliyim ki; Ulus Pazarı Kapalı Pazar alanına taşınacak. Burası kesin ve net. Bu durumu esnafımızla da sürekli istişare ediyoruz. Ulus Pazarı’nın yaklaşık 20 dönümlük yerine de alta iki kat otopark ve üste ise tam teşekküllü bir eğitim kompleksi yapacağız. Ulus Pazarı’nın gününe gelince bizim de gönlümüz Cumartesi gününden yanadır. Çünkü Cumartesi Ulus Pazarı için artık alışılagelmiş bir gündür ve pazarın müşterisi de esnafı da Cumartesi’ye alışmıştır. Tek sorunumuz var bölgede aynı güne denk gelen sebze ve meyve pazarı ile çakışma söz konusu. Onu da her iki pazarın esnafı ile karşılıklı diyalog ve istişarelerle çözüme kavuşturacağız” dedi.

poyraz basin 2METRO 29 EKİM 2016’YA TAMAM İNŞALLAH..

Bölge halkının dört gözle beklediği Metro çalışmalarına da değinen Başkan Ahmet Poyraz, “Ben de zaman zaman inip aşağıda yürüyen çalışmaları takip ediyorum. Metro’nun Çekmeköy’e gelişi planlandığı gibi olmadı. Olmadı çünkü yeraltında yürütülen çalışmalar da zaman zaman göçük türü aksilikler çıkabiliyor. Yoksa finans sorunu falan yok. Büyükşehir yetkililerimizden aldığımız son bilgilere göre Metro, Çekmeköy’e 29 Ekim gibi gelmiş olacak ve bölgemizin trafik yükü önemli ölçüde azalacak” dedi.

ÇEKMEKÖY ULAŞIMDA 3. KÖPRÜ BAĞLANTI YOLLARI İLE RAHATLAYACAK..

Üçüncü köprü bağlantı yollarının da büyük hızla yapıldığını ve son aşamalara geldiğini ifade eden Başkan Poyraz; “3 Köprü bağlantı yollarına Anadolu yakasından 3 girişi olan tek ilçe Çekmeköy’dür ve bu durum ulaşımda ilçemizin gelecekte ne kadar önemli mesafeler kat edeceğini gösteriyor. Çekmeköy’ün bugün hali hazırda bir ulaşım trafik yükü sorunu vardır ve bu yük 3. Köprü bağlantı yollarının devreye girmesi ile büyük ölçüde çözüme kavuşacaktır” şeklinde konuştu.

ÇEKMEKULE VE TAŞDELEN MEYDAN PROJESİ HAZIR..

Yerel seçimlerde ikinci kez işbaşına gelirken vaat ettikleri Çekmekule Seyir Terası ve Taşdelen Meydan Projesi gibi vaatlerinin de yerine getirileceğini kaydeden Başkan Poyraz; “Bu projelerimiz hazır inşallah yakın bir tarihte başlayacak olan bu projelerimizde yine siz basın mensuplarımız ile bir araya gelip devasa projelerimizi yerinde görmüş olacağız” dedi.

Reklamı Geç