Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOPBAŞ, MECLİS ÜYELERİ VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI ŞEHİTLER TEPESİ’NDE..

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Beşiktaş’taki hain terör saldırısının gerçekleştirildiği yere karanfil bıraktı. Başkan Kadir Topbaş, ilçe belediye başkanları ve İBB meclis üyeleri hain saldırının gerçekleştirildiği yere İETT otobüsleriyle gitti.

sehitler tepesi anma 4Geçtiğimiz Cumartesi günü tüm Türkiye’yi yasa boğan hain terör saldırısına toplumun her kesiminde tepkiler artarak devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ak Parti, CHP ve MHP’li üyeleri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve ilçe belediye başkanlarının öncülüğünde hain terör saldırısının gerçekleştirildiği Vodafone Arena’nın önüne karanfil bıraktı. Aralık ayının ilk meclis toplantısında teröre karşı ortak deklarasyon yayınlayan İBB Meclis üyeleri meclis oturumunun ardından otobüslere binerek terör saldırısının gerçekleştirildiği yere gitti.

sehitler tepesi anma 6Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve diğer bir çok ilçe belediye başkanı, şehitlerin ruhuna dualar okunduktan sonra terör saldırısının gerçekleştirildiği yere tüm meclis üyeleri karanfil bıraktı.

sehitler tepesi anma 2Burada basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “İBB Meclisini oluşturan tüm partiler olarak ortak bir duruş sergilemek için buradayız. Bugün yapılan Aralık ayının ilk meclis toplantısında da teröre karşı ortak deklarasyon yayınladık” dedi. Hain terör saldırısının milli birlik ve beraberliği bozmaya yönelik olduğunu ifade eden Başkan Topbaş açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu topraklarda nice şehitler vermiş bir milletiz.  Ve bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulduğu için her şehidimiz de onlarla buluşmakta. Bizim 15 Temmuz öncesi ve sonrasında, Çanakkale’de Anadolu’da milletçe gösterdiğimiz milli birlik ve beraberliği ortaya koyduğumuz müddetçe teör asla muvaffak olamaz. Burada bunu görmekteyiz. Halkın her katmanından, sivil toplum kuruluşlarından, siyasetten herkes burada yüreklerini birleştirmekte. İşte bunlar bizi millet yapan değerlerdir.”

sehitler tepesi anma 7“İnşallah bundan sonra bu tür saldırılar yaşanmaz”diyen Başkan Topbaş, “Ülke olarak başımız sağolsun. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan sabır diliyorum. Yaralılarımız inşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşur. Ben de bir şehit torunuyum. Bu ülke de şehidi olmayan aile yoktur. Bu acıların üzerinden hep birlikte gelmeyi milletçe bileceğiz. Bu hain saldırıların hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

sehitler tepesi anma 3

sehitler tepesi anma 8

sehitler tepesi anma 1

sehitler tepesi anma 5

Reklamı Geç