Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN YAZICI’DAN İMAR PLANLARI HAKKINDA MÜJDELİ HABER..

Tuzla Belediyesi, her mahalleye

Tuzla Belediyesi, her mahalleye bir meydan kazandırmaya devam ediyor. Orhanlı Mahallesi’ne de modern bir meydan kazandıran belediye, 1956’da okul olarak hizmete açılan Orhanlı Mahalle Muhtarlığı’nı da 60 yıllık tarihinde ilk kez restore etti.

tuzla meydan acilis 8Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın kent mimarisi ve estetiğine kazandırdığı meydan projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi Meydanı’nın ardından Orhanlı Mahallesi Meydanı’nı da hizmete kazandırdı. Tuzla Belediyesi tarafından yapılan meydan ve restore edilen muhtarlığın açılış kurdelasını Başkan Şadi Yazıcı, AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Orhanlı Mahalle Muhtarı Emel Başaran birlikte kesti. Açılışın ardından meydanda 3 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi.

tuzla meydan acilis 4AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, açılışta yaptığı konuşmada gurur duyulacak hizmetlere imza attıklarını söyledi. Demirci, “Bu parkı bizlere kazandıran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve ekibine teşekkür ederiz. Her bir mahallede ayrı bir hizmetimiz var. Belediye Başkanımızla birlikte her mahallede gurur duyacağımız tesisleri hizmete açmaya devam ediyoruz” dedi.

tuzla meydan acilis 1Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı’ya mahalle meydanı yapma fikrinin doğuş fikrini mahalle sakinleri ile paylaştı. Başkan Yazıcı, “Orhanlı çok güzel bir yerde bulunuyor. 2002’de Orhanlı’da kahve toplantısı yapmak için bir mekan vardı. Şu anda onun yerinde, Orhanlı’nın merkezinde belediye binası duruyor. Bu bizi çok üzüyordu. Çünkü, belediye binasını her yere yapabilirsiniz. Bir yeşil alan, park veya meydan alanı oluşturmak çok kolay değil. Belediyenin olduğu yerdeki o park alanının, yeşil alanın, insanların bir araya geldiği o alanın bozulması bizi çok yaralamıştı. Orhanlı’da oturulacak, çay içilecek bir yer yapma arzumuzu sürdürüyorduk. Tuzla’mızın güzide yerlerinden olan Orhanlı’da kalbe bir bıçak saplanır gibi merkeze belediye binası oturtulan o park alanını andıracak ve onun yerine konulabilecek bir meydan yapmalıydık. Ve bunu da planladık. Allah’ıma şükürler olsun ki bugün açılışını yapıyoruz” dedi.

tuzla meydan acilis 6Başkan Yazıcı, mahalle halkının beklentileri arasında yer alan imar planı hakkında da müjdeli haber verdi. Geçmişte yapılan planın bozulma sebebini ve sürecin son durumu hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, “Tuzla’da göreve geldiğimiz günden itibaren yeşil alan, spor alanları ve hizmet alanları oluşturduk, kentimizin gelişmesine yönelik ve Tuzlamız’ın ihtiyacını karşılayacak alanları da kazandırarak İstanbul’un en ucunda olmamıza rağmen kendine yeten bir ilçe oluşturmak için gayret sarf ettik. Aynı düşünceleri Orhanlı için de taşıdık. Orhanlı’da sanayi ve yerleşimi ayrı tutmak kaydıyla planlamamızı sürdürüyoruz. Orhanlı’da da yeteri kadar yeşil alan, spor alanı, ticaret olan bir yaşam oluşturmak için planları sürdürüyoruz.
Orhanlı’da bozulan planlar vardı. Havaalanı ek pisti nedeniyle gelen kamulaştırma vardı. İlgili kamu kurumlarından görüş alınmadan yapılan ve bu nedenle bozulan sanayi planları vardı. Tüm işleri yoluna sokmaya çalıştık. Daha önce görüş alınmadığı için plansız kalan alan ile ilgili olarak geçtiğimiz ay itibariyle İl Tarım Müdürlüğü’nden görüş aldık. İnşallah bu alanda da planlama devam edecek. Görüş alınmadığı için bozulan ve 5 yıldır hukuk mücadelesini sürdürdüğümüz planlama inşallah önümüzdeki 2 yıl içinde tamamlanacak ve Orhanlı modern bir kent havasına bürünecek. Planlama ile Orhanlı’mızda yaşam ve ticaret alanları daha iyi bir noktaya gelecek” dedi.

tuzla meydan acilis 7Orhanlı Mahallesi Muhtarı Emel Başaran, Orhanlı Meydanı ve Mahalle Muhtarlığı projesinden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya plaket ve bir buket çiçekle teşekkür etti. 

tuzla meydan acilis 3Orhanlı Meydanı ve Orhanlı Mahalle Muhtarlığı Tuzla Belediyesi, meydan düzenlemesi ile Orhanlı Mahallesi’ne yeni bir kimlik ve bilinir bir mekan kazandırmayı amaçladı. Tuzla Belediyesi, 3630 m2’lik meydanın 430 m2’lik aktif kullanım alanını 3000 m2 ye çıkardı, yaklaşık 2500 kişinin aynı anda faaliyet, sosyal etkinlik, eğlence vs. düzenleyeceği bir alan haline getirdi. Yaklaşık 780 m2 yeşil alan oluşturularak 79 boylu ağaç ve 760 adet çalı dikildi. Meydanda kuru havuz, 154 m2 yüzölçümüne sahip çocuk oyun grubu ve 5 adet fitness aleti kuruldu.

tuzla meydan acilis 5İnsanların yeşilin huzur veren rengini ve doğasını yaşayabilmeleri için 32 m2 pergole, 13 m2 kameriye, 11 adet bank monte edilerek ağaç altı oturma birimleri oluşturuldu. Meydanda modern bir yapı tarzı ile tarihi yapı kompleksi oluşturuldu.

tuzla meydan acilis 2

Reklamı Geç