Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BATTAL İLGEZDİ’DEN İMAR PLANI ÇAĞRISI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İBB Meclisinde bekleyen Yeni Sahra ve Barbaros mahallelerinin imar planlarının çıkarılması için Ataşehir Belediye Meclisinin Ak Parti’li üyelerine “Gelin el ele verelim bu sorunu çözelim” çağrısında bulundu.

ataşehirimar2Ataşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantıları 3. oturumunda gündem dışı söz alan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Yeni Sahra ve Barbaros mahallelerini imar planlarının yaklaşık 20 aydır İBB Meclisinde onay beklediğini hatırlattı. Başkan İlgezdi, İBB’nin bu 2 mahallenin imar planlarını çıkarmamakta ısrar etmesi halinde imar planlarını protokol gereği İller Bankası ile yapacaklarını açıkladı. Yeni Sahra ve Barbaros Mahallesi imar planlarının İBB Meclisi’nin ilk toplantısında gündeme alınmasını isteyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi:

ataşehirimar1“Ataşehir’in planlarını Ataşehirli belediye meclis üyelerinin de desteği ile Büyükşehir Belediyesi’nin çözmesini temenni ediyorum. Biliyorsunuz Yeni Sahra ve Barbaros mahallelerindeki dere yataklarında ki yapıların yıkım kararı bulunuyor. Bu yıkım kararının da uygulanma zorunluluğu var. Ben, meclisimizin ve İBB Meclisi’nin üyesi olan Ak Partili ve CHP’li meclis üyesi arkadaşlarımdan bu konu da destek ve katkı bekliyorum. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini acilen gidermemiz gerekiyor” Ataşehir’’in planlarının tamamının yapılmasının plan bütünlüğü için gerektiğine dikkat çeken İlgezdi, Yeni Çamlıca Mahallesi’nde ki tapu sorununu çözmek için de Ak Partili üyelerle birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Reklamı Geç