Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAYIRBUCAK’A 100 TIR DOLUSU YARDIM KERVANI YOLA ÇIKTI..

Üsküdar Belediyesi ve Sivil

Üsküdar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan 100 TIR’lık yardım konvoyu yola çıktı.

uskudar yardim tırları 5Esed rejimi ve Muhaliflerin arasında ki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Suriye sınırında yaşamını sürdürmeye çalışan binlerce Türkmen’e zorlu kış şartlarında yaralarını biraz olsun sarabilmeleri için Üsküdar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları yardım kampanyası başlattı. Yaklaşık on gün süren kampanya sonunda toplanan ekmek, patates, kahvaltılık, kuru gıdalar, un, su, soba, battaniye, konserve, çocuk bezi, çocuk maması, hijyen malzemesi, ıslak mendil,  kırtasiye, kaban, kazak, pattaniye, pantolon, çorap, bot, ayakkabı, eldiven, bere gibi 100 TIR dolusu insani yardım malzemesi Suriye sınırına doğru yola çıkmak üzere hazırlandı. Üsküdar Harem’de düzenlenen törene Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmaları sonrasında hazırlanan tırlar dualar eşliğinde yola Suriye sınırına doğru yola çıktı.

uskudar yardim tırları 3“BAYIRBUCAK KARDEŞLERİMİZE 100 TIRLIK ŞEFKAT ELİ UZATIYORUZ

Yardım tırlarını yola çıkartmak için düzenlenen törene katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bizler Türk Milleti olarak komşu ülkelerdeki yangına duyarsız kalamayız. Bizler komşusu açken, tok yatamayız. İşte Üsküdar’ın kardeşliği burada ortaya çıkıyor. Bugün burada bütün sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle topladığımız 100 tır dolusu malzemeyi yola çıkartıyoruz. Maalesef Suriye’de ki kardeşlerimiz seferberlik durumundalar ve sürekli göçebe haldeler. Oradaki Bayırbucak Türkmenleri hem o tarafta hem de bizim sınırımızda yaşayan kardeşlerimize 100 tır dolusu bir şefkat eli uzatıyoruz. Bu gün buradan yola çıkan tırlarımız inşallah iki üç gün içerisinde sınıra ulaşacaklar. Orada yapılan çalışma sonucunda inşallah yardımları dağıtmış olacağız” dedi.

uskudar yardim tırları 4BAŞKAN TÜRKMEN, YARDIM TIRININ DİREKSİYONA GEÇTİ

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen tören sonunda Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yola çıkacak olan yardım tırının direksiyonuna geçti. Tırın Harem otoparktan dışarıya çıkana kadar kullanan Başkan Türkmen, vatandaşları direksiyon başında selamladı. Daha sonra ise Başkan Türkmen, şoföre koltuğu bırakarak, çıkış yapan bütün tırlara el sallayıp yolcu etti.

uskudar yardim tırları 2ÜSKÜDAR’DAKİ 100 STK KAMPANYAYA DESTEK VERİYOR

Suriye’de ki iç savaştan kaçarak sınır bölgelerine yerleştirilen sığınmacılara Üsküdar ilçesindeki 100 Sivil Toplum Kuruluşu yardım eli uzattı. Yaklaşık 10 gün süren yardım kampanyasına ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları ve iş adamları büyük destek verdi. Türkmenlere yardım için TIR’lar dolusu un göndererek katkı sağlayan bazı STK’lar bununla yetinmeyip orada kendi imkanlarıyla fırın kurarak yapılan ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışma başlattı.

uskudar yardim tırları 1

Reklamı Geç